កម្មវិធី Pleng និងក្រុមហ៊ុន កូកា កូឡា សហការគ្នាក្នុងយុទ្ធការ «បញ្ចេញភាពរស់រវើករបស់អ្នក» ជាមួយនឹងបទចម្រៀងផ្ដាច់មុខ និងរង្វាន់ជាច្រើនផ្សេងទៀត
កម្មវិធីស្ដាប់តន្រ្តីតាមអនឡាញ Pleng by Smart ត្រូវបានជ្រើសរើសដោយក្រុមហ៊ុនកូកា កូឡា ជាដៃគូសំខាន់នៅកម្ពុជាសម្រាប់យុទ្ធនាការជាសកល​ «បញ្ចេញភាពរស់រវើករបស់អ្នក» របស់ខ្លួន ហើយនឹងផ្តល់ជូនអ្នកចូលចិត្តតន្ត្រីនូវឱកាសឈ្នះរង្វាន់យ៉ាងច្រើន។
ពលរដ្ឋកម្ពុជាគ្រាន់តែស្កេនលេខកូដ QR នៅផ្នែកខាងក្រោមនៃដបភេសជ្ជៈកូកា កូឡា ដើម្បីមានឱកាសឈ្នះរង្វាន់មួយក្នុងចំណោមរង្វាន់ជាច្រើនដូចជាទូរស័ព្ទដៃ Samsung Galaxy Note20 Ultra កាសស្ដាប់ Samsung Galaxy Buds Pro កាតកោសបញ្ចូលទឹកប្រាក់ Smart ការផ្ដល់ជូនកម្មវិធី Pleng Pro រយៈពេលបីខែ ឬបញ្ចីបទចម្រៀងដែលមានតែនៅក្នុងកម្មវិធី Pleng ។
Pleng by Smart គឺជាកម្មវិធីស្ដាប់តន្រ្តីតាមអនឡាញដែលមានអ្នកទាញយកច្រើនជាងគេក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ដែលបច្ចុប្បន្នមានអ្នកប្រើប្រាស់ប្រចាំខែចំនួនជាង ៦០មឹុននាក់ ដែលអាចចូលទៅស្ដាប់បទចម្រៀងជាង ១​លានបទ ពីតារាក្នុងស្រុក និងអន្តរជាតិជាង ១​ ម៉ឺននាក់។ កម្មវិធីកម្សាន្តឌីជីថលនេះក៏បានភ្ជាប់ទំនាក់ទំនងតន្ត្រីសិល្បករកម្ពុជាជាមួយនឹងអ្នកគាំទ្រនិងស្រលាញ់តន្រ្តី ហើយអនុញ្ញាតឲ្យសិល្បករនិងអ្នកមានទេពកោសល្យក្នុងស្រុកទទួលបានការកោតសរសើរកាន់តែខ្លាំង។​
យុទ្ធនាការរវាងក្រុមហ៊ុនឈានមុខគេក្នុងឧស្សាហកម្ម​រៀងៗខ្លួនរបស់ក្រុមហ៊ុន Smart និងកូកា កូឡា បង្ហាញថាកម្មវិធីPleng មិនត្រឹមតែត្រូវផ្តល់តម្លៃដោយអ្នកចូលចិត្តតន្រ្តីប៉ុណ្ណោះទេ ថែមទាំងផ្ដល់តម្លៃដោយក្រុមហ៊ុនដែលកំពុងស្វែងរកដៃគូប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត និងប្រសិទ្ធភាព ដើម្បីបញ្ជូនសារគោលដៅទៅកាន់អ្នកប្រើប្រាស់របស់ពួកគេ។
យុទ្ធនាការនេះត្រូវបានរៀបចំឡើងដើម្បីទាក់ទាញអ្នកទស្សនា និងអ្នកស្តាប់ ក្នុងដំណើរឆ្ពោះទៅរកក្តីស្រមៃប្រកបដោយថាមពលខ្ពស់ ដោយក្រុមហ៊ុនកូកាកូឡាផ្លាស់ប្តូរពេលវេលារបស់មនុស្សដូចជា ការអង្គុយនៅក្នុងកិច្ចប្រជុំនៅការិយាល័យ ឬរង់ចាំនៅចំណតឡានក្រុង មកជាបទពិសោធន៍នៃការរាំជាមួយតន្រ្ដីទៅវិញ។
លោក ថូម៉ាស ហ៊ុន (Thomas Hundt) នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន Smart Axiata មានប្រសាសន៍ថា៖ «យើងពិតជារំភើបខ្លាំងណាស់ដែលបានចូលរួមសហការជាមួយក្រុមហ៊ុនកូកា កូឡា ដើម្បីនាំយកយុទ្ធនាការ Turn Up Your Rhythm ជាសកលមកកាន់ប្រទេសកម្ពុជា។ នេះគឺជាកិច្ចសហប្រតិបត្តិការដ៏ធំមួយរវាងក្រុមហ៊ុន កូកា កូឡា និង Pleng by Smart។ យុទ្ធនាការនេះនឹងធ្វើឱ្យអ្នកចូលចិត្តកាន់តែតន្រ្តីរំភើប ជាពិសេសដោយសារតែពួកគេមានឱកាសស្តាប់បញ្ជីបទចម្រៀង ដែលមិនទាន់បានចេញផ្សាយ។»
ប្រូម៉ូសិន «បញ្ចេញភាពរស់រវើករបស់អ្នក» នឹងធ្វើឡើងរហូតដល់ចុង ខែតុលា។
ប្រធានគ្រប់គ្រងយីហោជាន់ខ្ពស់ប្រចាំ កូកា កូឡាកម្ពុជា កញ្ញា លីម លីណាបានមានប្រសាសន៍ថា៖  «យើងមានក្តីសោមនស្សរីករាយ ដែលអាចធ្វើជាដៃគូជាមួយកម្មវិធីតន្ត្រីសម្រាប់ស្ដាប់តាមអនឡាញឈានមុខគេនៅកម្ពុជា ដើម្បីផ្តល់ឱ្យអតិថិជនរបស់ក្រុមហ៊ុនកូកា កូឡា ទទួលបានឱកាសក្នុងការស្ដាប់បញ្ជីចម្រៀង ដែលមិនធ្លាប់ឮពីមុនមក។ យើងក៏រីករាយផងដែរដែលអាចផ្តល់ជូនអតិថិជនរបស់ពួកយើងនូវឱកាសឈ្នះរង្វាន់ដ៏អស្ចារ្យ។
កម្រងបទចម្រៀងមិនធ្លាប់បានឮជាពិសេសពីសំណាក់សិល្បករល្បីៗ នៅក្នុងឆាកតន្ត្រីខ្មែររួមមាន ក្រុម Kmeng Khmer កញ្ញា ចិត្ត កញ្ជនា  Bross La 4T5 និងស្តេចជី  លោក វុទ្ធា  កញ្ញា អ៊ុក សុវណ្ណារី លោក អូន លោកTempo Tris  និង លោក Sai។
ក្រុម Kmeng Khmer បានឲ្យដឹង «ជំងឺកូវីដ១៩ បានបង្ហាញអំពីបញ្ហាប្រឈមយ៉ាងខ្លាំងសម្រាប់សិល្បករនៅកម្ពុជា ក៏ដូចជា សិល្បករដ៏ទៃទៀតនៅជុំវិញពិភពលោក។ យើងសូមថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅ ដែលPleng by Smart  និង ក្រុមហ៊ុនកូកា កូឡា បានផ្តល់ឱកាសឱ្យយើង ដើម្បីបង្ហាញតន្រ្តីរបស់យើង ហើយកំពុងគាំទ្រយើងនៅពេលនេះ។ យើងមានកិត្តិយស ដែលបានចូលរួមក្នុងយុទ្ធនាការតន្ត្រីដ៏អស្ចារ្យនេះជាមួយសិល្បកររួមការងាររបស់យើង។»
អតិថិជន​ ឫអ្នកស្តាប់អាចរីករាយជាមួយ និងបណ្ណាល័យតន្ត្រី និងបញ្ចីបទចម្រៀងរបស់កម្មវិធី Pleng by Smart ឥតគិតថ្លៃឬ ពួកគេអាចក្លាយជាអតិថិជន Pleng Pro ដោយចំណាយត្រឹមតែ ៩៩ សេនក្នុងមួយខែ។ អតិថិជន ដែលប្រើប្រាស់កម្មវិធី Premium អាចរីករាយការស្ដាប់តន្រ្តីដោយគ្មានការផ្សាយពាណិជ្ជកម្មជាមួយ និងគុណភាពសម្លេងដ៏ល្អ។ អតិថិជន Pleng Pro ក៏អាចទាញយកបទចម្រៀងដោយគ្មានកំណត់សម្រាប់ស្ដាប់ដោយមិនចាំបាច់ភ្ជាប់ជាមួយប្រព័ន្ធអិុនធឺណិត ដូច្នេះពួកគេអាចបន្តស្តាប់តន្ត្រីដែលពួកគេចូលចិត្ត ទោះបីជាមិនមានអិុនធឺណិតក៏ដោយ។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម សូមចូលទៅកាន់ទំព័រហ្វេសប៊ុក Pleng តាមរយៈ www.facebook.com/plengbysmart ឫចូលទៅកាន់ www.smart.com.kh.

Music streaming platform Pleng by Smart has been selected by Coca-Cola as the main partner in Cambodia for their global campaign, Turn Up Your Rhythm, and will offer music lovers the chance to win great prizes.
Cambodians simply need to scan the QR code on the bottom of a Coca-Cola bottle to have a chance of winning one of the many prizes on offer, such as a Samsung Galaxy Note20 Ultra, a Samsung Galaxy Buds Pro, Smart scratch cards, a three-month Pleng Pro subscription or an exclusive playlist in the Pleng app.
Pleng by Smart is the country’s most downloaded music streaming app, with more than 600,000 monthly active users, and gives listeners access to over 1 million songs from more than 10,000 local and international artists. The app connects original Khmer artists with an ever-growing fanbase, allowing for deeper appreciation of local music and talent. This campaign between the industry-leading companies of Smart and Coca-Cola demonstrates that Pleng is not only valued by music lovers but also by companies that are looking for innovative and effective partners to convey targeted messages to end users.
The campaign is designed to take viewers – and listeners – on an imaginative, high-energy journey as Coca-Cola transforms mundane moments like sitting in an office meeting or waiting at a bus stop into danceable experiences.
“We are very excited to be joining forces with Coca-Cola to bring the global Turn Up Your Rhythm campaign to Cambodia. This is a big collaboration between Coca-Cola and Pleng by Smart. The campaign will particularly excite music lovers because they get the chance to listen to an exclusive music playlist that has not been released anywhere else,” said Thomas Hundt, Smart Axiata CEO.
The Turn Up Your Rhythm promotion will run until the end of October.
“We are excited to partner with Cambodia’s premier music streaming app to give our Coca-Cola consumer access to an exclusive playlist with never-heard-before songs. We are also delighted being able to offer them the chance to win fabulous prizes,” said Lina Lim, Senior Brand Manager for Coca-Cola Cambodia,” said Lina Lim, Senior Brand Manager for Coca-Cola Cambodia.
The exclusive playlist of never-heard-before songs features popular artists of the Cambodian music scene, including Kmeng Khmer, Chet Kanhchna, Bross La, 4T5 and King Chi, Vuthea, Ouk Sovannary, Mr. Oun, Tempo Tris, M-Fatt and Sai.
“COVID-19 has proved to be extremely challenging for Cambodia’s artists – as well as those around the world. We are extremely grateful that Pleng by Smart and Coca-Cola have provided us with the opportunity to showcase our music and support us at this time. We are honored to take part in this wonderful music campaign with our fellow artists,” said Kmeng Khmer.
Listeners can enjoy Pleng by Smart’s entire music library of curated playlists for free, or they can become a Pleng Pro subscriber for just 99 cents per month. Premium subscribers can enjoy ad-free listening with high-definition audio. Pleng Pro subscribers also have unlimited offline listening storage, so they can continue listening to the music they love even without access to the Internet.
For more information, follow the Pleng Facebook page at www.facebook.com/plengbysmart or visit www.smart.com.kh.