ការប្រកួតប្រជែង Open and Pro Tournament នឹងមានផ្ដល់រង្វាន់ជាច្រើន ហើយនេះក៏ជាព្រឹត្តិការណ៍ កីឡា​អេឡិចត្រូនិចដ៏ធំបំផុតដែលមិនធ្លាប់មានពីមុនមកក្នុងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា
ក្រុមហ៊ុន Smart Axiata បានប្រកាសនៅថ្ងៃនេះនូវព័ត៌មានលម្អិតស្ដីអំពីព្រឹត្តិការណ៍កីឡាអេឡិចត្រូនិច ដែលត្រូវបានទទួលស្គាល់ថាជាការបក្រកួតកីឡា​អេឡិចត្រូនិចធំបំផុតនៅកម្ពុជា។
ការប្រកួត Smart Kingdom of Legends ដំបូងនឹងរៀបចំការប្រកួត Open Tournament សម្រាប់កីឡ្ាករអេឡិចត្រូនិចទាំងអស់ ដើម្បីចុះឈ្មោះចូលរួមក្នុងការប្រកួតកីឡា Mobile Legends ។ ក្រុមកំពូលចំនួន ៦​ ក្រុម ដែលឈ្នះក្នុងការប្រកួត Open Tournament នឹងបន្តទៅប្រកួតប្រជែង ជាមួយ​ក្រុមឆ្នើមអាជីពចំនួន ២ ក្រុម ឈ្មោះថា «Smart Burn Gaming» និង «SeeYouSoon» នៅកម្ពុជា ដែលជាលក្ខណៈប្រកួតប្រជែងអាជីព Pro Tournament សម្រាប់ពានរង្វាន់ជើងឯក ក្នុងព្រឹតិ្តការណ៍ការប្រកួតប្រជែង Smart Kingdom of Legends។
ក្រុមទាំងអស់ ដែលត្រូវបានតម្រូវឲ្យមានសមាជិកចំនួន ៥ នាក់ អាចចុះឈ្មោះសម្រាប់ការប្រកួត Open Tournament ចាប់ពីថ្ងៃទី ២៨ ខែកញ្ញា ដោយត្រូវបញ្ចាប់ការបំពេញទម្រង់ចូលរូមតាមរយៈ mobilelegends.smart.com.kh។ ការចុះឈ្មោះនឹង បើករយៈពេល ៣ សប្តាហ៍​ ដោយធ្វើការបិទនៅថ្ងៃទី ១៨ ខែតុលា។ អ្នកចូលរួមក៏ត្រូវចុះឈ្មោះជាមួយកម្មវិធី Mobile Legends ប្រចាំខែគ្នានកំណត់ ដោយចំណាយត្រឹម 70​ សេនក្នុងមួយខែ ដោយចុច *៩៩៥* ២ # ឬ តាមរយៈកម្មវិធី SmartNas។
ក្រុមកំពូលចំនួន ៨ ក្រុមដែលឈ្នះក្នុងការប្រកួត Open Tournament នឹងឈ្នះរង្វាន់សរុបចំនួន ៥.៥០០ ដុល្លារអាមេរិក ចំណែកឯក្រុមកំពូលចំនួន ៦ក្រុម នឹងបន្តចូលរួមក្នុងការប្រកួតជាលក្ខណៈអាជីព Pro Tournament ដែលពួកគេនឹងប្រកួតប្រជែងជាមួយនឹងក្រុមអាជីព ដើម្បីមានឱកាសឈ្នះប្រាក់រង្វាន់សរុបចំនួន ២៦.៥០០ ដុល្លារអាមេរិក។
រង្វាន់ទឹកប្រាក់សរុបក្នុងការប្រកួត Smart Kingdom of Legends មានចំនួន ៣២.០០០ ដុល្លារអាមេរិក ដែលនេះជាព្រឹតិ្តការណ៍ប្រកួតកីឡាអេឡិចត្រូនិចដ៏ធំបំផុតមួយដែលមិនធ្លាប់មាននៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ដែលនេះបញ្ជាក់ពីការប្តេជ្ញារបស់ក្រុមហ៊ុន Smart Axiata ក្នុងការអភិវឌ្ឍវិស័យកីឡាអេឡិចត្រូនិចនៅកម្ពុជា។
លោក ថូម៉ាស ហ៊ុន (Thomas Hundt)  នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន Smart Axiata មានប្រសាសន៍ថា៖ «យើងគិតថាក្រុមកីឡាករអេឡិចត្រូនិចកម្ពុជា មានសមត្ថភាពអាចប្រកួតប្រជែងនៅលើកំពូលតារាង ក្នុងពិភពកីឡាអេឡិចត្រូនិចដែលកំពុងទទួលបានការពេញនិយម ហើយយើងមានមោទនភាពណាស់ដែលបានគាំទ្រដល់ការអភិវឌ្ឍ និងការរីកចម្រើននៃវិស័យកីឡាដ៏គួឲ្យចាប់អារម្មណ៍មួយនេះ។ ការប្រកួត  Smart Kingdom of Legends នឹងទាក់ទាញចំណាប់អារម្មណ៍កីឡាករអេឡិចត្រូនិចឆ្នើមៗនៅកម្ពុជា ហើយយើងប្រាកដថានឹងរកឃើញអ្នកមានទេពកោសល្យថ្មីមួយចំនួន អំឡុងការប្រកួត Open Tournament និងការប្រកួតអាជីព Pro Tournament ។»

Smart Axiata to Host Biggest Ever eSports Event in Cambodia
Open and Pro tournaments to feature biggest prize pool and biggest event stage ever seen in esports in the Kingdom
Smart Axiata announced today the details of what is being hailed as Cambodia’s biggest ever eSports event till date.
The Smart Kingdom of Legends tournament will feature an initial Open Tournament, which will be open to anyone who wants to compete in the Mobile Legends competition. The top six teams from the Open Tournament will go on to compete in the Pro Tournament for the Smart Kingdom of Legends crown against two of the best pro teams in Cambodia, Smart Burn Gaming and SeeYouSoon.
Teams, which must consist of five players, can register for the Open Tournament from September 28 by completing the entry form at mobilelegends.smart.com.kh. The registration portal will be open for three weeks, closing on October 18. Participants must also subscribe to Mobile Legends Unlimited Monthly at 70 cents/month by dialing *995*2# or via the SmartNas app.
The top eight teams of the Open Tournament will win a share of the 5,500 USD Open Tournament prize pool, while the top six will also progress to the Pro Tournament where they will face off against the two pro teams for a chance to win a share of the 26,500 USD Pro Tournament prize purse.
The total Smart Kingdom of Legends prize money of 32,000 USD is the highest an eSports competition has ever seen in Cambodia, underlining Smart Axiata’s commitment to developing eSports in the Kingdom.
“We think Cambodian teams can compete at the very top of the growing world of eSports and we are extremely proud to be supporting the development and growth of this new and exciting format. Smart Kingdom of Legends will attract the very best Cambodian gamers and we are sure to see some new talents rise up during the Open and Pro Tournaments,” said Smart Axiata CEO, Thomas Hundt.