ភ្នំពេញ 10 កញ្ញា ឆ្នាំ 2014 – ការរួមសហការគ្នាដ៏ល្អរវាង ក្រុមហ៊ុនតន្រ្តីដ៏ធំជាងគេនៅក្នុងពិភពលោក Universal Music Group (UMG) និង ក្រុមហ៊ុនទូរសព្ទ័ចលត័លេខ 2 Smart Axiata ត្រូវបង្កើតឡើង ដើម្បីផ្តល់ជូន នូវការកំសាន្តថ្មីៗ និង ទាន់សមយ័ ដែលមិនធ្លាប់មាននៅកម្ពុជា។ ការសហការគ្នាជាដៃគូរផ្តាច់មុខនេះ នឹងផ្តល់ជូន នូវបទចំរៀងយ៉ាងច្រើនជាងគេបំផុតនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា សំរាប់ទូរសព្ទ័ដៃ បូករួមទាំង Smart Tune (ស្មាតធូន) ការទាញយកបទចំរៀង ការទាញយកវីដេអូបទចំរៀង ហើយនឹងស្តាប់ចំរៀង និង វីដេអូតាមអ៊ិនធឺណិត។
Smart និង Universal Music បានសហការគ្នា ផ្តាច់មុខហើយជាលើកដំបូងបំផុត
សំរាប់វិសយ៍តន្រ្តីនៅប្រទេសកម្ពុជា
កិច្ចសហការនៅថ្ងៃនេះ នឹងនាំមកជូននូវបទចំរៀងជាច្រើនប្រភេទ ដែលផ្តល់ដោយតារាចំរៀងល្បីៗនៅលើ ពិភពលោក http://www.universalmusic.com ។
Smart ទទួលបានសិទ្ធផ្តាច់មុខ ផ្នែកឌីជីថល សំរាប់ចែកចាយ និងលក់បន្ត ផលិតផល(content) របស់ Universal Music ក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ ជាមួយការសហការនេះ ក្រុមហ៊ុន Smart ត្រូវបានផ្តល់សិទ្ធអោយលក់បន្តទៅក្រុមហ៊ុន ណាដែល ចងប្រើផលិតផល(content) របស់ UM។
លោក ថូម៉ាស ហ៊ុន Thomas Hundt នាយកប្រតិបត្តរបស់ក្រុមហ៊ុន Smart Axiata បានមានប្រសាសន៍ថា Universal Music ជាក្រុមហ៊ុនតន្រ្តីដែលធំជាងគេនៅលើពិភពលោក យើងពិតជាមានសេចក្តីសោមនស្សរីករាយ ដែល Smart ត្រូវបានជ្រើសរើសយក ជាដៃគូរផ្តាច់មុខក្នុងការលក់ និងចែកចាយ ផលិតផលរបស់ UM តាមរយៈ ឌីជីថលសំរាប់ប្រទេសកម្ពុជា។ ការសហការនេះ នឹងផ្តល់អោយកាន់តែប្រសើរឡើងនូវបទចំរៀងពិរោះៗ និង បទពិសោធន៍ល្អៗសំរាប់អតិថិជនរបស់យើង។ យើងជឿជាក់ថា ជាមួយសេវា 3.75G ដែលគ្របដណ្តប់គ្រប់ ខេត្តក្រុង ហើយឥលូវយើងមានសេវា 4G LTE ដែលមាន ល្បឿន 12 ដងលឿន ជាង 3G នោះ អតិថិជនអាចរីករាយ ជាមួយវីដេអូចំរៀងតាមរយៈអ៊ិនធឺណិត ដែលមានគុណភាពល្អ និងតំលៃទាបសមរម្យ គ្រប់ពេលវេលា គ្រប់ទី កន្លែង។
លោក Sandy Monteiro ប្រធាននាយក Universal Music Group ប្រចាំអាស៊ីអគ្នេហ៍ និងជាប្រធានជំនួញទីផ្សារថ្មីៗ ប្រចាំអាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិក បានមានប្រសាសន៍ថា យើងពិតជាមានសេចក្តីរីករាយដែលបានសហការគ្នាជាមួយ Smart ព្រោះជាក្រុមហ៊ុនមួយដែលមានចក្ខុវិសយ័ខ្ពស់ ដើម្បីនាំចំរៀងលំដាប់ពិភពលោក មកផ្តល់ជូនដល់អតិថិជនតាម រយៈទូរសព្ទ័ដៃនៅប្រទេសកម្ពុជា។ ក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនតន្រ្តីដ៏ធំជាងគេនៅលើពិភពលោកដែលមានតារាចំរៀង ច្រើនជាងគេ ការសហការនេះនិងផ្តល់ឱកាសដើម្បីភ្ជាប់អតិថិជនទៅបទចំរៀងដែលគេចូលចិត្ត ហើយនឹងនាំ ប្រទេសកម្ពុជាទៅកាន់ពិភពតន្ត្រីដែលពេញនិយមនៅលំដាប់ថ្នាក់ពិភពលោក។ យើងនឹងធ្វើការជាមួយ Smart ធ្វើការស្វែងតារាចំរៀងដែលមានសមត្ថភាពនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ដើម្បីណែនាំទៅកាន់ប្រទេសផ្សេងៗ។
ដើម្បីអបអសាទរខួប 5 ឆ្នាំរបស់ Smart ក្រុមហ៊ុននឹងបង្កើត Portal (ផតថល) សំរាប់បទចំរៀង ភាពទាន់សមយ័ និងការកំសាន្ត ដែលអាចដំណើរការដោយប្រពន្ធ័ iOS Android និង Window Mobile។ អតិថិជនដែលប្រើ Portal នឹងមានឧកាសអាច ឈ្នះបានសំបុត្រចូលមើលការប្រគុំតន្ត្រី សំដែងដោយតារាចំរៀងអន្តរជាតិ (ទាំងការសំដែង ក្នុងឬ ក្រៅប្រទេស) អាចជួបផ្ទាល់ជាមួយ តារាចំរៀងអន្តរជាតិ ឬឈ្នះរង្វាន់ ដូចជា ថាសចំរៀង Poster និងរង្វាន់ផ្សេងៗជាច្រើនថែមទៀត។
នៅថ្ងៃទី 15 ខែកញ្ញានេះ Smart នឹងមានកម្មវិធីវិទ្យុដែលសំរាប់ចាក់ផ្សាយបទចំរៀងរបស់ UM ដែលច្រៀងដោយ តារាចំរៀងអន្តរជាតិ។ ដោយមានចាក់ផ្សាយនៅវិទ្យុ NRG FM 89 ជាវិទ្យុតែមួយគត់ដែលផ្សាយ 24 ម៉ោង ហើយនៅចុងបញ្ចប់កម្មវិធីអតិថិជន Smart ក៏អាចសំណូមពរបទចំរៀងបានដែរ។
ក្រុមហ៊ុន Smart ផ្តល់ជូនអោយអតិថិជន នូវ Smart Tune ចំនួន 10បទដោយឥតគិតលុយ រយៈពេល 30ថ្ងៃ រហូតដល់ដំណាច់ខែ កញ្ញា ឆ្នាំ 2014។ ប្រសិនបើអតិថិជនពេញចិត្ត អាចបន្តបាន ត្រឹមតែ 30សេនប៉ុណ្ណោះក្នុង 1ខែ សំរាប់ 1បទ ហើយការផ្តល់ជូននេះសំរាប់អតិថិជន Smart ទាំងអស់។ ក្រៅពីការ អតិថិជនក៏អាចរីករាយជាមួយ ចំរៀងពិរោះៗ តាមរយៈ Smart Tunes Club IVR ដោយគ្រាន់តែតេទៅ 987 (1សេនក្នុងមួយនាទី)។
សំរាប់ពត៌មានបន្ថែម សូមទាក់ទងទៅ:
Smart Axiata
លោក តាំង សុគន្ធពិសិដ្ឋ
ប្រធានផ្នែកទីផ្សារ នៃក្រុមហ៊ុន Smart Axiata
ទូរស័ព្ទ 010 202 288
អ៊ីម៉ែល [email protected]
Universal Music South East Asia
Louise Wong, Corporate Communication
ទូរស័ព្ទតុ  +852 3480 8013
ទូរសព្ទ័ដៃ +8529868 6373
អំពីក្រុមហ៊ុន Smart Axiata
ក្រុមហ៊ុន Smart Axiata គឺជាក្រុមហ៊ុនលំដាប់លេខ 2 នៅប្រទេសកម្ពុជា មានអតិថិជនជាង 5.5 លានអ្នក ក្រោម ផ្លាកសញ្ញាពាណិជ្ជកម្ម Smart ។ នៅខែមករាឆ្នាំ 2014 Smart បានដាក់អោយប្រើប្រាស់សេវា 4G LTE ហើយជា ក្រុមហ៊ុនទូរសព្ទ័ ចលត័ដំបូងបំផុតនៅកម្ពុជាដែលបានផ្តល់នៅសេវា 4G ពិតប្រាកដ។ Smart ក៏ផ្តល់បច្ចេកវិទ្យា 2G, 2.5G, 3G, 3.75G ដែលអាចប្រើប្រាស់បានជាមួយ Multimedia និង សេវាកម្មអ៊ីនធឺណិត របស់ទូរស័ព្ទចល័ត ចុងក្រោយ គេបង្អស់ ក៏ដូចជាផ្តល់សេវា Roaming ទៅអន្តរជាតិច្រើនជាង 150 ប្រទេស ។ សេវាគ្របដណ្តប់ក្នុងប្រទេសដ៏ធំ ទូលាយនៅគ្រប់ 25 ខេត្ត ក្រុង ក្នុងព្រះរាជាណាចក្រ កម្ពុជា។
ក្រុមហ៊ុន Smart មានបុគ្គលិកជាង 800 នាក់ ដែលមានជំនាញ    រាប់បញ្ចូលទាំងបុគ្គលិកខ្មែរ និងបរទេស។ Smart ប្តេជ្ញាចិត្តខ្ពស់ចំពោះ បុគ្កលិក អតិថិជន រួមទាំងប្រជាជនខ្មែរ ដោយការសន្យាថា នឹងផ្តល់អោយមានភាព ប្រសើរឡើង សំរាប់ជិវិតអ្នកទាំងអស់គ្នា។ Smart ជីវិតរស់រវើក

Smart and Universal Music Group announce an exclusive partnership, the first of its kind in Cambodia.
PHNOM PENH, 10 September 2014 – Universal Music Group (UMG) and the country’s second largest mobile operator, Smart Axiata, have partnered to deliver unparalleled content and entertainment innovation to Cambodia. This exclusive partnership represents the country’s most extensive offering of music for mobile, including Smart Tunes (Caller Ring Back Tones), full-track audio downloads, full-track video downloads as well as music and video streaming.
In an announcement today, the agreement will see the introduction of a broad range of products and services featuring the world’s best known international artists: http://www.universalmusic.com
The agreement also includes Digital Content Distribution Rights, allowing Smart to exclusively distribute and resell Universal Music content in Cambodia. As part of the agreement, Smart will offer sub-licensing arrangements to all interested parties to use, broadcast or resell the content in Cambodia.
Thomas Hundt, CEO of Smart Axiata, said “Universal Music is the global music leader. We are honored to be appointed as the exclusive distributor of their digital content in Cambodia. This partnership will significantly enhance the scope of our mobile music offering to our subscribers. We strongly believe with our great 3.75G coverage in all provinces and now 4G LTE – the fastest mobile internet, 12 times faster than 3G – subscribers can now enjoy affordable, good quality music video streaming anywhere, anytime.”
Sandy Monteiro, President of Universal Music Group South East Asia and Head of New Business Asia Pacific, said “We are happy to be in partnership with Smart, who have the vision to bring world class music offerings and experiences to mobile phone users in Cambodia. As the leading music company in the world representing the largest network of music artists, this collaboration creates new opportunities to link fans to music, and have Cambodia tuned in to the biggest and best hits globally. We also look forward to working with Smart to open a window to help identify the best music talent in Cambodia that we hope to introduce to the rest of the region.”
A new music, lifestyle and entertainment portal will be launched by Smart to be available on iOS, Android and Mobile Windows. Our partnership with Universal Music means subscribers to the new portal can also enjoy free tickets to both local and international concerts. Subscribers will have the opportunity to “Meet & Greet” international artists or win lucky draws for music, posters and other great prizes.
On September 15, Smart will also launch a new daily radio program dedicated to playing tracks from Universal Music’s repertoire of international artists. In partnership with NRG FM, Cambodia’s first 24-hour music station, the end of each program will feature requested songs from Smart subscribers.
Smart is now offering ten free Smart Tunes (Caller Ring Back Tones) to all our subscribers until the end of September, 2014. Should subscribers choose to continue the service, they just need to pay USD 0.30 cents per Smart Tune. This special offer is available to all Smart subscribers for all main tariff plans. Apart from CBRT, subscribers can dial 987 to stream music for only USD 0.03 cent per minute on our Smart Tunes Club IVR system.
-end-
Smart Axiata Co., Ltd. is Cambodia’s second largest mobile telecommunications company serving over 5.5 million subscribers under the ‘Smart’ brand. In January 2014, Smart launched its 4G LTE network and became the first mobile operator in Cambodia to provide true 4G services. Smart also provides 2G, 2.5G, 3G and 3.75G mobile services, supporting the very latest in multimedia and mobile Internet services as well as international roaming across more than 150 countries. Its extensive nationwide network coverage is available in all 25 provinces in Cambodia.
About UNIVERSAL MUSIC GROUP
Universal Music Group is the global music leader, with wholly owned operations in 60 territories. Its businesses also include Universal Music Publishing Group, one of the industry’s premier music publishing operations worldwide.
Universal Music Group’s labels include A&M Records, Angel, Astralwerks, Blue Note Records, Capitol Christian Music Group, Capitol Records, Capitol Records Nashville, Caroline, Decca, Def Jam Recordings, Deutsche Grammophon, Disa, Emarcy, EMI Records Nashville, Fonovisa, Geffen Records, Harvest, Interscope Records, Island Records, Machete Music, Manhattan, MCA Nashville, Mercury Nashville, Mercury Records, Motown Records, Polydor Records, Republic Records, Universal Music Latino, Verve Music Group, Virgin Records, Virgin EMI Records, as well as a multitude of record labels owned or distributed by its record company subsidiaries around the world. The Universal Music Group owns the most extensive catalogue of music in the industry, which includes the last 100 years of the world’s most popular artists and their recordings. UMG’s catalogue is marketed through two distinct divisions, Universal Music Enterprises (in the U.S.) and Universal Strategic Marketing (outside the U.S.). Universal Music Group also includes Global Digital Business, its new media and technologies division and Bravado, its merchandising company.