Smart Axiata ចាប់ដៃជាមួយ Prime Video
Smart Axiata ចាប់ដៃជាមួយ Prime Video ដើម្បីឱ្យអ្នកប្រើប្រាស់អាចរីករាយជាមួយនឹងមាតិកាថ្មីៗ តាមរយៈសមត្ថភាពពិតប្រាកដនៃបច្ចេកវិទ្យា 5G
ថ្ងៃទី 04 មីនា 2026
ទីក្រុងបាសេឡូណា៖ កាលពីថ្ងៃទី 04 ខែមីនា ឆ្នាំ 2026 ក្រុមហ៊ុន Smart Axiata បានចុះហត្ថលេខាលើអនុស្សរណៈយោគយល់ (MoU) ជាមួយ Prime Video ជាផ្លូវការ ដែលនេះជាការបោះជំហានថ្មីមួយរបស់ Smart ក្នុងការផ្តល់ជូននូវបទពិសោធន៍ឌីជីថលស្របតាមរសនិយមឌីជីថលដែលកាន់តែសម្បូរបែបរបស់ប្រជាជនកម្ពុជា។
PV_Smart_MOU_2.png
កិច្ចសហប្រតិបត្តិការនេះជាការកិច្ចសហការ យ៉ាងពិសេសរវាងបណ្ដាញសេវា និងនវានុវត្តន៍ផ្នែកឌីជីថលរបស់ Smart  ​ ជាមួយនឹងភាពសម្បូរបែបនៃភាពយន្តចម្រុះ រឿងភាគ និងការផ្សាយបន្តផ្ទាល់កីឡា ដ៏ទូលំទូលាយរបស់ Prime Video។ ជារួមទៀតសោត ក្រុមហ៊ុនទាំងពីរ មានគោលបំណងធ្វើឱ្យការទស្សនាមាតិកាកម្សាន្តស្តង់ដាអន្តរជាតិ ឱ្យកាន់តែមានភាពងាយស្រួល និងផ្ដល់ជូនទស្សនីយភាពកាន់តែសម្បូរបែបសម្រាប់ប្រជាជនកម្ពុជា។
កិច្ចសហការនេះបានបង្ហាញពីចក្ខុវិស័យដ៏ទូលំទូលាយរបស់ Smart ក្នុងការអភិវឌ្ឍ និងធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពផ្នែកសេវាកម្មឌីជីថលរបស់ខ្លួនជាបន្តបន្ទាប់ ដើម្បីឆ្លើយតបទៅនឹងរបៀបរស់នៅជំនាន់ថ្មី និងការប្រើប្រាស់ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយដែលកំពុងវិវត្តយ៉ាងឆាប់រហ័សនៅកម្ពុជា។
ខណៈពេលដែលអតិថិជនកាន់តែមានការតភ្ជាប់ និងកាន់តែមានភាពផ្សារភ្្ជាប់យ៉ាងជិតដិតជាមួយនឹងពិភពលោកកាន់តែច្រើន Smart នៅតែបន្តផ្តោតលើការផ្តល់ជូនសេវាកម្មប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត ដែលបំពេញតាមតម្រូវការពិតប្រាកដរបស់អតិថិជន។
លោក Ritesh Kumar Singh នាយកប្រតិបត្តិនៃក្រុមហ៊ុន Smart Axiata បានមានប្រសាសន៍ថា៖
«ក្រុមហ៊ុន Smart តែងតែអាប់ដេតសេវាកម្មរបស់យើងឱ្យស្របតាមអ្វីដែលអតិថិជនស្រឡាញ់ និងស្របតាមការរស់នៅរបស់ប្រជាជនកម្ពុជា។ កិច្ចសហការជាមួយ Prime Video គឺជាផ្នែកមួយនៃការខិតខំប្រឹងប្រែងជាបន្តបន្ទាប់របស់យើង ក្នុងការនាំមកនូវបទពិសោធន៍ឌីជីថលកម្រិតពិភពលោកមកកាន់កម្ពុជា និងពង្រឹងគោលជំហរជាក្រុមហ៊ុនឌីជីថល សមស្របទៅតាមរសនិយម »។
Prime Video មានការទទួលស្គាល់យ៉ាងទូលំទូលាយ តាមរយៈគុណភាពស្តង់ដាអន្តរជាតិ សម្រាប់ ភាពយន្តបែបរន្ធត់និងព្រឺព្រួញ ក៏ដូចជាភាពយន្តបែបឧក្រិដ្ឋកម្ម និងស៊ើបអង្កេត រឿងបែបដ្រាម៉ា កំប្លែងដែលទទួលបានពានរង្វាន់នានា ព្រមទាំង មាតិកាសម្បូរបែប បែបមនោសញ្ចេតនា សម្រាប់យុវវ័យ និងគ្រួសារផងដែរ។ ស្នាដៃល្បីល្បាញ ដូចជា The Boys និង Tom Clancy’s Jack Ryan ជាភាពយន្តដែលពោរពេញដោយដំណាលរឿងយ៉ាងជក់ចិត្ត ខណៈដែលខ្សែរឿងភាគមួយចំនួនទៀតក៏ទទួលបាននូវកោតការសរសើរខ្ពស់ដូចជា Fleabag និង The Marvelous Mrs. Maisel  ដែលសាច់រឿងផ្តល់នូវការកម្សាន្តតាមរយៈតួអង្គឆ្លាតវៃគួរឱ្យចង់តាមដាន ដែលសមតាមចំណង់ចំណូលចិត្តរបស់យុវវ័យក្នុងសម័យបច្ចុប្បន្ន។ មាតិកាផ្តាច់មុខរបស់ Prime Video រួមមានស្នាដៃបែបមនោសញ្ចេតនាដែលទទួលការគាំទ្រខ្លាំង ដូចជា The Idea of You និងស៊េរីបែប Coming-of-Age ដ៏ពេញនិយម The Summer I Turned Pretty ព្រមទាំងស៊េរីដ្រាម៉ាកូរ៉េដែលទទួលការសរសើរខ្ពស់ដូចជា Marry My Husband, GOOD BOY និង Spring Fever ដែលបង្ហាញពីការនិទានរឿងសម្បូរបែប ប្រកបដោយមនោសញ្ចេតនាជ្រាលជ្រៅ អាចទាក់ទាញទស្សនិកជនពីវប្បធម៌នានា។
primevideo-seo-logo.png
បន្ថែមពីនេះ Prime Video ក៏នាំមកនូវបទពិសោធន៍កីឡាផ្សាយផ្ទាល់ជូនអ្នកគាំទ្រផងដែរ ដូចជាការផ្សាយផ្តាច់មុខនូវការប្រកួត NBA និងការវិភាគជំនាញពីកីឡាករបាល់បោះល្បីៗដើម្បីផ្ដល់ជូននូវ អារម្មណ៍រំភើបសម្រាប់អ្នកទស្សនាតាមរយៈវេទិកាឌីជីថលប្រកបដោយគុណភាពខ្ពស់។
តំណាងពី Prime Video លោក Nahshon Davidai អនុប្រធាន (Vice President) របស់ Amazon Fuse បានមានប្រសាសន៍ថា៖«យើងមានភាពរីករាយយ៉ាងខ្លាំងក្នុងការសហការជាមួយ Smart Axiata ដើម្បីនាំមកនូវមាតិកាកម្សាន្តកម្រិតពិភពលោករបស់ Prime Video ដល់អតិថិជនកាន់តែច្រើនទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា» ។ «កិច្ចសហការនេះបង្ហាញពីការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់យើងក្នុងការផ្ដល់ជូននូវទស្សនីយភាពល្អៗកាន់តែច្រើន និងផ្ដល់ភាពងាយស្រួលសម្រាប់ទស្សនិកជនក្នុងតំបន់ ដោយផ្តល់ឱ្យអ្នកទស្សនាកម្ពុជា នូវស្នាដៃល្បីភាពយន្តល្បីៗ និងការប្រមូលផ្ដុំនូវមាតិកាផ្តាច់មុខដែលពួកគេចូលចិត្ត តាមរយៈក្រុមហ៊ុនទូរគមនាគមន៍ដែលពួកគេទុកចិត្ត»។
ការចុះហត្ថលេខាលើអនុស្សរណៈយោគយល់ (MoU) នៅថ្ងៃទី 4 ខែមីនា ឆ្នាំ 2026 ក្នុងអំឡុងព្រឹត្តិការណ៍ Mobile World Congress នៅទីក្រុងបាសេឡូណា ជាកិច្ចចាប់ផ្តើមនៃទំនាក់ទំនងយុទ្ធសាស្ត្រនេះ។ បច្ចុប្បន្ន ក្រុមការងារកំពុងរៀបចំផ្នែកបច្ចេកទេស និងមានគម្រោងដាក់ឱ្យដំណើរការជាផ្លូវការក្នុងពេលឆាប់ៗខាងមុខ។
អតិថិជនអាចតាមដានបណ្តាញផ្លូវការរបស់ Smart សម្រាប់ព័ត៌មានថ្មីៗ អំពីវិធីដើម្បីចាប់ផ្តើមទស្សនាភាពយន្តល្អៗជាមួយ Prime Video តាមរយៈសេវាកម្មរបស់ Smart។
អំពី Prime Video
Prime Video គឺជាគោលដៅកម្សាន្តដែលផ្ដល់ជូនអតិថិជននូវការប្រមូលផ្ដុំកម្មវិធី ពិសេសៗដ៏សម្បូរបែបនៅក្នុងកម្មវិធីតែមួយ ដែលអាចប្រើប្រាស់បាននៅលើឧបករណ៍រាប់ពាន់ប្រភេទ។ នៅលើ Prime Video អតិថិជនអាចកំណត់បទពិសោធន៍នៃការទស្សនាផ្ទាល់ខ្លួន និងស្វែងរកភាពយន្ត  ខ្សែភាពយន្តភាក និងព្រឹត្តិការណ៍ផ្សាយផ្ទាល់ រួមមានរឿងភាគ និងភាពយន្តផលិតដោយ Amazon MGM Studios ដូចជា Fallout, Heads of State, Reacher, Red One, Road House, The Accountant 2, The Boys, The Lord of the Rings: The Rings of Power និង The Summer I Turned Pretty ព្រមទាំងមាតិកាពេញនិយមដែលទទួលបានសិទ្ធិចែកចាយផ្សេងៗទៀត។ លើសពីនេះ សមាជិក Prime ក៏ទទួលបានសិទ្ធិចូលទស្សនាផ្តាច់មុខលើការផ្សាយកីឡាផ្ទាល់ រួមមានការប្រកួត NBA និងភាពយន្តឯកសារកីឡា ដូចជា Bye Bye Barry, Kelce និង Earnhardt ផងដែរ។

Smart Axiata Partners with Prime Video
Smart Axiata Partners with Prime Video, introducing more use cases to Cambodian users to enjoy full 5G capabilities
March 04, 2026
Barcelona – 04, March 2026, Smart Axiata has officially signed a strategic Memorandum of Understanding (MoU) with Prime Video, marking a new step in Smart’s journey to deliver richer digital lifestyle experiences for its customers.
PV_Smart_MOU_2.png
The collaboration brings together Smart’s strong connectivity foundation and digital lifestyle innovation with Prime Video’s expansive catalogue of movies, series, and live sports content. Together, the two brands aim to make premium international entertainment more accessible and enjoyable for audiences across Cambodia.
The partnership reflects Smart’s broader ambition to continuously evolve its digital offerings in step with Cambodia’s fast-changing lifestyle and media consumption trends.
As customers become more connected, and more globally engaged, Smart remains focused on delivering innovative services that meet real needs while opening the door to world-class experiences.
“At Smart, we are constantly evolving our services around what our customers love and how they live,” said Ritesh Kumar Singh, CEO of Smart Axiata. “Our collaboration with Prime Video is part of that continuous effort to bringing world-class digital experiences to Cambodia and reinforcing our position as a true digital lifestyle brand.”
Prime Video is widely recognized for high-quality action and thriller series, gripping crime and espionage dramas, award-winning comedy-dramas, and a growing library of romance, young adults, and family-friendly content. Global hits such as The Boys and Tom Clancy’s Jack Ryan showcase cinematic storytelling and fast-paced excitement, while critically acclaimed series like Fleabag and The Marvelous Mrs. Maisel offer smart, character-driven entertainment that resonates strongly with today’s connected viewers. Prime Video's exclusive offerings include romance fan favorites like The Idea of You and popular coming-of-age series The Summer I Turned Pretty, alongside acclaimed Korean dramas such as Marry My Husband, GOOD BOY, and Spring Fever, delivering emotionally rich storytelling that captivates audiences across cultures. Prime Video also brings live sports to fans with NBA coverage, featuring exclusive games, world-class production, and expert commentary from basketball legends, delivering the excitement of the world's premier basketball league directly to viewers.
primevideo-seo-logo.png
"We're excited to partner with Smart Axiata to bring Prime Video's world-class entertainment to more customers across Cambodia," said Nahshon Davidai, Vice President, Amazon Fuse. "This collaboration reflects our commitment to making premium content accessible and convenient for audiences throughout the region, offering Cambodian viewers seamless access to the global hits and exclusive libraries they love—all through their trusted telecommunications provider."
The MoU signing on 4 March 2026 during the Mobile World Congress in Barcelona marks the beginning of this strategic relationship. Technical and commercial preparations are currently underway, with rollout plans expected soon.
Customers are encouraged to stay tuned to Smart’s official channels for upcoming announcements on how they can start enjoying Prime Video through Smart.
About Prime Video
Prime Video is a first-stop entertainment destination offering customers a vast collection of premium programming in one app available across thousands of devices. On Prime Video, customers can customize their viewing experience and find their favorite movies, series, and live events – including Amazon MGM Studios-produced series and movies Fallout, Heads of State, Reacher, Red One, Road House, The Accountant 2, The Boys, The Lord of the Rings: The Rings of Power, and The Summer I Turned Pretty; licensed fan favorites; Prime member exclusive access to coverage of live sports including NBA and acclaimed sports documentaries including Bye Bye Barry, Kelce, and Earnhardt.