ការរស់នៅរបស់យើងសព្វថ្ងៃ ត្រូវបានផ្សារភ្ជាប់យ៉ាងជិតស្និតជាមួយប្រព័ន្ធអុីនធឺណិត។ ប្រព័ន្ធអុីនធឺណិតពិតជាបានផ្ដល់គុណប្រយោជន៍ជាច្រើននៅក្នុងសម័យឌីជីថល តែទន្ទឹមនឹងនេះ វាក៏អាចបង្កហានិភ័យនានាទៅកាន់អ្នកប្រើប្រាស់ផងដែរ។
ដោយឃើញពីតម្រូវការដ៏សំខាន់នេះ ក្រុមហ៊ុន Smart ទើបនឹងបានដាក់ដំណើរការសេវាកម្មដ៏ថ្មីស្រឡាងមួយ គឺ “Smart Cybersecurity Add-On” ដែលជាសេវាកម្មថ្មីសម្រាប់ជាជំនួយក្នុង ការជូនដំណឹងសុវត្ថិភាពលោកអ្នក និងក្រុមគ្រួសារលោកអ្នកពីហានិភ័យលើប្រព័ន្ធអុីនធឺណិត។ អតិថិជន Smart ដែលភ្ជាប់គម្រោងនេះជាលើកដំបូង នឹងអាចទទួលបានការផ្ដល់ជូនសេវាកម្មនេះឥតគិតថ្លៃសម្រាប់រយៈពេល 30ថ្ងៃដំបូង។
សារៈសំខាន់នៃ Smart Cybersecurity Add-On
រាល់ការចុច (Click) ការស្វែងរក (Search) និងសកម្មភាពផ្សេងៗទៀតនៅលើប្រព័ន្ធអុីនធឺណិត គឺពិតជាអាចធ្វើឱ្យអ្នកប្រើប្រាស់ទូទៅអាចនឹងទទួលបានផលប៉ះពាល់ដោយមិនបានដឹង មិនថាតាមរយៈ តំណភ្ជាប់ (Link) ក្លែងបន្លំ តំណភ្ជាប់ដែលគ្មានសុវត្ថិភាព ការបំពានទិន្នន័យសំខាន់ៗមានដូចជាលេខទូរសព្ទ និងអុីម៉ែល និងមាតិកាអនឡាញមិនសមរម្យជាដើម។
ក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនផ្តល់នូវសេវាទូរគមនាគមន៍ និងដំណោះស្រាយឌីជីថលមួយនៅកម្ពុជា ក្រុមហ៊ុន Smart បានទើបនឹងដាក់ឱ្យ អតិថិជនប្រើប្រាស់សេវាកម្មដ៏ថ្មីស្រឡាងគឺ សេវាកម្ម “Smart Cybersecurity Add-On” ដើម្បីជំរុញនូវបទពិសោធសុវត្ថិភាពក្នុងការប្រើប្រាស់អុីនធឺណិតរបស់អតិថិជនអោយកាន់តែមានទំនុកចិត្ត មិនថាការប្រើប្រាស់អុីនធឺណិតសម្រាប់ការងារ ឬការកម្សាន្ត។
មុខងារពិសេសទាំង 3 របស់សេវាកម្ម “Smart Cybersecurity”
- មុខងារសុវត្ថិភាពតាមអុីនធឺណិត (Secure Browsing)៖ ជាមុខងារ ដែលជូនដំណឹងពេលលោកអ្នកចុចតំណភ្ជាប់ ឬហៅថា Link ណាមួយដែលគ្មានសុវត្ថិភាព សម្រាប់លេខទូរសព្ទចំនួន 1លេខ
- មុខងារជូនដំណឹងអំពីការបំពានទិន្នន័យផ្ទាល់ខ្លួន (Data Breach Alert)៖ ជាមុខងារ ដែលជូនដំណឹងពេលព័ត៌មានផ្ទាល់ខ្លួនដែលសំខាន់ៗរបស់អ្នកដូចជា លេខទូរសព្ទ និងអុីម៉ែលត្រូវបានបែកធ្លាយ ឬលួចយកដោយក្រុម Hacker ទៅកាន់លេខទូរសព្ទចំនួន 1លេខ និងទៅកាន់អុីម៉ែលចំនួន 9អុីម៉ែល
- មុខងារកំណត់ប្រភេទមាតិកា (Content Filtering)៖ ជាមុខងារ ពិសេសក្នុងការកំណត់មាតិកាដែលអាចរារាំងការចូលប្រើប្រាស់គេហទំព័រឬកម្មវិធីមិនសមរម្យ ខុសច្បាប់ មាតិកាសម្រាប់មនុស្សពេញវ័យ អំពើហិង្សា ឬសម្ភារៈដែលអាចបង្កគ្រោះថ្នាក់ផ្សេងទៀង ដូចជា ការកម្សាន្ដ មាតិកាសម្រាប់យុវវ័យ ឧក្រិដ្ឋកម្ម មាតិកាដែលផ្តល់ការផ្សព្វផ្សាយពាណិជ្ជកម្មរំខាន សម្រាប់លេខទូរសព្ទចំនួន 1លេខ
តម្លៃនៃសេវាកម្ម
សេវាកម្ម Smart Cybersecurity Add-On មានតម្លៃត្រឹម 30 សេនក្នុងមួយសប្តាហ៍ ឬ 60 សេនក្នុងមួយខែ ដោយផ្តល់ឱ្យអ្នកប្រើប្រាស់នូវមុខងារទាំង 3 ខាងលើនេះ។
រាល់អតិថិជនរបស់ Smart អាចភ្ជាប់ សេវាកម្ម Smart Cybersecurity Add-On តាមរយៈស្មាតណាស់អេបឥឡូវនេះ។ ជ្រើសរើស Smart Cybersecurity ដើម្បីជាជំនួយដល់ការជូនដំណឹងសុវត្ថិភាពលោកអ្នក និងក្រុមគ្រួសារលោកអ្នកពីហានិភ័យលើប្រព័ន្ធអុីនធឺណិត។ បន្ថែមពីនេះ អតិថិជនដែលកំពុងភ្ជាប់នូវគម្រោង Smart ល្អ! ដាតា 10 នឹងទទួលបាននូវមុខងារ Cybersecurity បន្ថែមដោយឥតគិតថ្លៃផងដែរ។
ក្រុមហ៊ុន Smart បានបង្ហាញពីសមិទ្ធផល និងការយកចិត្តទុកដាក់របស់ខ្លួនលើទិន្នន័យនិងឯកជនភាពរបស់អតិថិជន និងប្រើប្រាស់បច្ចេកវិទ្យាដើម្បីជាផលប្រយោជន៍ដល់សង្គមកម្ពុជាផងដែរ។ ថ្មីៗនេះ ក្រុមហ៊ុនបានទទួលនូវពានរង្វាន់ “Technology Leader Award” ពីកម្មវិធី ESG Contest and Awards Gala Dinner ពី EuroCham ដែលប្រព្រឹត្តឡើងក្រោមកិច្ចសហការជាមួយក្រសួងឧស្សាហកម្ម វិទ្យាសាស្ត្រ បច្ចេកវិទ្យា និងនវានុវត្តន៍។
លើសពីនេះទៅទៀត ក្រុមហ៊ុន Smart Axiata ក៏ទទួលបាននូវវិញ្ញាបនប័ត្រ ISO 27001 សម្រាប់ប្រព័ន្ធគ្រប់គ្រងសុវត្ថិភាពព័ត៌មានរបស់ខ្លួន (ISMS) ដែលជាស្តង់ដារដែលត្រូវបានទទួលស្គាល់ជាអន្តរជាតិសម្រាប់ការការពារទិន្នន័យ និងសុវត្ថិភាពអនឡាញផងដែរ។

Smart Axiata Launches ‘Smart Cybersecurity Add-On’ to Strengthen Customer’s Online Safety
In today’s digital world, the internet plays a vital role in our lives. While rapid technological advancements create new opportunities for users, they also bring growing risks.
To address this, Smart has introduced a brand-new service, “Smart Cybersecurity Add-On”, a solution designed to help customers and their families get notified of data leaks and cyberattacks. This add-on is available free of charge for the first 30 days for first-time subscribers.
The Need for Smart Cybersecurity Add-On
All clicks and searches online bring increased accessibility but could also expose users to potential risks on the internet. These risks include accessing insecure links, as well as the breach of important personal data such as mobile numbers, email addresses, and other sensitive information, along with exposure to inappropriate online content.
As a telecommunication and integrated ICT solutions provider, Smart offers its customers access to cutting-edge innovation through Smart Cybersecurity Add-On. This solution empowers customers with advanced security features, helping them to use the internet safely for both professional and entertainment purposes.
3 Key Features of Smart Cybersecurity Add-On
1. Secure Browsing: Users are alerted when they access an insecure link. The service is provided for 1 telephone number.
2. Data Breach Alert: Users are notified when their personal data, such as phone number or email address, is exposed online. This service is provided for 1 telephone number and 9 email accounts.
3. Content Filtering: Unwanted content on websites can be blocked according to preferences, including entertainment, explicit material, prohibited content, and ads. The service is provided for 1 telephone number.
Service Fee
The Smart Cybersecurity Add-On service can be subscribed to for just 30 cents per week or 60 cents per month, providing users access to all 3 features.
Continued Commitment to Data Security
Every Smart customer can subscribe to Smart Cybersecurity Add-On via the Smart-Nas app. With the service, individuals and families will receive online safety alerts to prevent unexpected risks. Additionally, customers who are using the Smart Laor! Data 10 plan can make use of the service and all its features without any extra charges.
Smart has demonstrated significant commitment to protecting customer data while leveraging its technology for social good. Recently, Smart won the “Technology Leader Award” at the ESG Contest and Awards Gala Dinner, organized by EuroCham in partnership with the Ministry of Industry, Science, Technology, and Innovation.
Furthermore, Smart Axiata has also maintained the ISO/IEC 27001:2013 Information Security Management Systems (ISMS) certification and implemented Data Leakage Prevention protocols to protect consumers and businesses.