ភ្នំពេញ, ថ្ងៃទី ១០ ខែសីហា ឆ្នាំ ២០១៨ – ដៃគូផ្នែកកម្មវិធីកម្សាន្តបែបឌីជីថលរបស់ក្រុមហ៊ុន Smart Axiata ឈ្នោះថា iflix ដែលជាក្រុមហ៊ុនផ្ដល់សេវាកម្មវិធីកម្សាន្តឈានមុខគេរបស់ពិភពលោក សម្រាប់ទីផ្សារកំពុងលូតលាស់ បានប្រកាសថ្ងៃនេះ ពីកិច្ចសហការថ្មី ជាមួយបណ្តាញទូរទស្សន៍កីឡា beIN Sports ដើម្បីនាំយកកម្មវិធីផ្សាយផ្ទាល់ការប្រកួតកីឡាបាល់ទាត់នៅអឺរ៉ុបសម្រាប់អតិថិជនរបស់ iflix នៅប្រទេសកម្ពុជា។
ចាប់ពីថ្ងៃទី១០ខែសីហានេះទៅ អតិថិជន iflix ក្នុងប្រទេសកម្ពុជានឹងអាចរីករាយទស្សនាការប្រកួតបាល់ទាត់ក្របខ័ណ្ឌព្រីមៀលីកអង់គ្លេស (English Premier League) និងការប្រកួតបាល់ទាត់ក្របខ័ណ្ឌ ឡា លីហ្កាអេស្បា៉ញ (Spanish La Liga) ដូចអ្នកទស្សនាអង្គុយកៅអីជួរមុខនៃការប្រកួតផ្ទាល់ តាមរយៈប៉ុស្តិ៍កីឡាថ្មី ២៤ ម៉ោង beIN SPORT 1 និង beIN SPORT 2 តាមរយៈកម្មវិធី iflix ហើយក៏អាចទាញមើលគ្រប់ការប្រកួតឡើងវិញបានដែរ។ លើសពីនេះទៀត ក៏នឹងមានវីដេអូសង្ខេបការប្រកួត ដែលមានក្នុងថ្ងៃតែមួយ សម្រាប់ការប្រកួតទាំងអស់ក្នុងក្របខ័ណ្ឌព្រីមៀលីកអង់គ្លេស ឡាលីហ្កាអេស្ប៉ាញ និង លីក 1 បារាំង ដែលអាចទស្សនាបាន ដោយឥតគិតថ្លៃ នៅតំបន់ដែលមានម៉ាក beIN SPORTS។
តាមរយៈភាពជាដៃគូផ្តាច់មុខរបស់ក្រុមហ៊ុន Smart ជាមួយក្រុមហ៊ុន iflix នៅពេលនេះ អ្នកកគាំទ្រកីឡាបាល់ទាត់នៅកម្ពុជា អាចទស្សនាការផ្សាយផ្ទាល់សម្រាប់ការប្រកួតទាំងអស់នេះដោយឥតគិតថ្លៃ ដោយគ្រាន់តែចុះឈ្មោះប្រើកម្មវិធី Smart StreamOn 2, StreamOn 8 និង Smart@Home។ អតិថិជនថ្មីរបស់ក្រុមហ៊ុន Smart នឹងអាចចុះឈ្មោះប្រើកម្មវិធី iflix រយៈពេល ៣ ខែដោយឥតគិតថ្លៃ។
លោក Stjepan Udovicic ប្រធានផ្នែកទីផ្សារក្រុមហ៊ុន Smart Axiata បានមានប្រាសាសន៍ថា៖ “ភាពជាដៃគូរបស់ Smart ជាមួយនិង iflix បានទទួលការពេញនិយមយ៉ាងខ្លាំងក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ ការបន្ថែមកម្មវិធីផ្សាយបន្តផ្ទាល់នូវការប្រកួតកីឡាបាល់ទាត់ក្នុងលីកកំពូលៗរបស់ពិភពលោក នឹងធ្វើឲ្យ iflix ក្លាយជាកម្មវិធី ដែលអ្នកស្រលាញ់
វិស័យកីឡាទាំងអស់ក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ចាំបាច់ប្រើ។ យើងមានសេចក្តីសោមនស្សរីករាយក្នុងការនាំយកកម្មវិធី iflix មកបន្ថែមនៅក្នុងកញ្ចប់កម្មវិធីកម្សាន្តបែបឌីជីថល សម្រាប់អតិថិជនជាច្រើនរបស់ Smart ហើយយើងជូនពរឲ្យពួកគាត់ទទួលបាននូវក្ដីរំភើបជាមួយនិងការផ្សាយផ្ទាល់ការប្រកួតបាល់ទាត់កាន់តែច្រើនម៉ោងឡើង។”
ជាមួយនឹងដៃគូផ្នែកស្ទូឌីយោ និងផ្នែកចែកចាយរាប់រយរបស់ iflix ដូច្នេះ អតិថិជនរបស់ Smart បាននិងកំពុងរីករាយទស្សនាកម្មវិធីទូរទស្សន៍ល្បីល្បាញក្នុងតំបន់ និងអន្តរជាតិ និងខ្សែភាពយន្តដែលពេញនិយម រាប់បញ្ចូលទាំងកម្មវិធីផ្ដាច់មុខ ដែលចាក់ផ្សាយលើកដំបូង និងកម្មវិធីដែលឈ្នះពានរង្វាន់ផ្សេងៗ។ បច្ចុប្បន្ននេះ អតិថិជនជាងមួយពាន់លាននាក់ នៅទ្វីបអាស៊ី តំបន់មជ្ឈិមបូព៌ា និងទ្វីបអាហ្វ្រិច អាចចូលទៅទស្សនាកម្មវិធីរបស់ iflix ដូច្នេះធ្វើឲ្យ iflix បានអភិវឌ្ឍខ្លួនក្លាយជាកម្មវិធីឈានមុខគេពិតៗសម្រាប់ទីផ្សារផ្សាយវីដេអូតាមអិុនធឺណិត។
លោក Mark Britt ជាសហស្ថាបនិក និងជានាយកប្រតិបត្តិរបស់ក្រុមហ៊ុន iflix បានមានប្រសាសន៍ថា៖ “ដោយបានធំដឹងក្ដីក្នុងប្រទេសអូស្ត្រាលី ដូច្នេះសេរីភាពក្នុងការលេង និងទស្សនាកីឡា គឺដូចគ្នានឹងសិទ្ធិមនុស្សដែរ។ យើងពិតជាមានក្ដីរំភើបក្រៃលែង ដែលយើងអាចនាំយកកីឡាដ៏ពេញនិយមបំផុតក្នុងពិភពលោក ក៏ដូចជា ការប្រកួតកីឡាបាល់ទាត់នៅតាមលីកល្បីៗបំផុតសម្រាប់ឲ្យអតិថិជនរបស់យើងបានទស្សនា។”
លោកបន្ថែមទៀតថា៖ “យើងប្តេជ្ញាចិត្តក្នុងការផ្តល់ជូននូវភាពងាយស្រួលបំផុតក្នុងការទស្សនាការផ្សាយផ្ទាល់កម្មវិធីកីឡា តាមឧបករណ៍ចល័ត ដោយមានការវិនិយោគ និងការអភិវឌ្ឍន៍យ៉ាងច្រើនទៅលើកម្មវិធី ក៏ដូចជាហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធថ្មីៗ។ ភាពជាដៃគូជាមួយ beIN ជាសក្ខីភាពមួយដែលបង្ហាញឲ្យឃើញពីការប្ដេជ្ញាចិត្តជាប់ជានិច្ច។”

Watch English Premier League and Spanish LaLiga football matches LIVE with Smart Axiata and iflix
Phnom Penh, 10th August 2018: Smart Axiata’s digital entertainment partner iflix, the world’s leading entertainment service for emerging markets, today announced a ground-breaking collaboration with beIN Sports to bring European football live to iflix subscribers in Cambodia.
From August 10, iflix subscribers in Cambodia will be able to enjoy virtual front row seats to English Premier League and Spanish LaLiga action via the newly launched 24-hour beIN SPORTS 1 and beIN SPORTS 2 channels on iflix, with catch up available for the matches. Additionally, same day match highlights for all Premier League, LaLiga and Ligue 1 games will be available in a beIN SPORTS branded zone to users for free.
Through Smart’s exclusive partnership with iflix, Cambodian football fans will now be able to enjoy these live matches for free by subscribing to Smart StreamOn 2, StreamOn 8 and [email protected] New Smart subscribers will also be offered 3 months free subscription to iflix.
“Smart’s partnership with iflix has proved hugely popular in Cambodia. This addition of live football matches from the world’s top leagues will make iflix a must for all sports lovers in the Kingdom. We are delighted to make iflix available for free as part of our digital entertainment propositions to many Smart subscribers and wish them many breathtaking hours of live football action,” said Stjepan Udovicic, CMO of Smart Axiata.
With iflix’s hundreds of studio and distributor partnerships, Smart subscribers have been enjoying a selection of iconic, highly acclaimed regional as well as international TV shows and fan-favorite movies, including first run exclusives and award-winning programs. Now available to over one billion consumers throughout Asia, the Middle East and Africa, iflix has established itself as the clear market leader in video streaming.
iflix Co-Founder and Group CEO, Mark Britt said, “Growing up in Australia, the freedom to enjoy sports was akin to a human right. We are incredibly excited to make the world’s most popular sport as well as the sport’s most premium leagues and competitions available to our users.”
“We are committed to deliver the best live sports mobile streaming experience possible through significant investment and development of an all new live streaming hub and infrastructure. Our partnership with beIN is a testament to the ongoing commitment,” added Britt.