ក្រុមហ៊ុន Smart រៀបចំការប្រគំតន្ត្រីសប្បុរសធម៌ស្នាមញញឹម ដើម្បីជួយដល់ មន្ទីរពេទ្យគន្ធបុប្ផា
ក្រុមហ៊ុន Smart Axiata បរិច្ឆាគថវិការ ១០០ ០០០ដុល្លារ ដើម្បីលើកកម្ពស់ការយល់ដឹងបន្ថែមអំពី មូលនិធិគន្ធបុប្ផាកម្ពុជា ហើយរំពឹងថានឹងរ៉ៃអង្គាសប្រាក់ប្រហែល ១០០ ០០០ ដុល្លារ បន្ថែមទៀត
ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី២៨ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០១៩៖ ក្រុមហ៊ុន Smart Axiata បានប្រកាសកម្មវិធីប្រគំតន្ត្រីសប្បុរសធម៌ដែលមានកាចូលរួមពី ក្រុមសិល្បៈករ-សិល្បៈការិនីល្បីៗក្នុងស្រុកជាច្រើន ក្នុងគោលបំណងលើកកម្ពស់ការយល់ដឹងបន្ថែមពី មូលនិធិគន្ធបុប្ផាកម្ពុជា ក្នុងកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងមួយ ដើម្បីជួយដល់មន្ទីរពេទ្យគន្ធបុប្ផាដែលជាមន្ទីរពេទ្យកុមារឈានមុខគេក្នុងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងជាមន្ទីរពេទ្យដែលបានផ្តល់ការព្យាបាលដោយឥតគិតប្រាក់ដល់កុមារកម្ពុជារាប់លាននាក់។
លោក Thomas Hundt (ថូម៉ាស ហ៊ុន) នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន Smart Axiata មានប្រសាសន៍ថា៖ «យើងពិតជាមានមោទនភាពណាស់ដែលបានធ្វើការជាមួយនឹងសិល្បៈករ-សិល្បៈការិនី ដែលមានកេរ្តិ៍ឈ្មោះល្បីល្បាញបំផុតក្នុងស្រុក ដើម្បីជួយដល់មូលនិធិដ៏អស្ចារ្យមួយនេះ ដែលបានផ្ដល់អត្ថប្រយោជន៍ជាច្រើនសម្រាប់កុមារកម្ពុជា។ បុគ្គលិក និងនិយោជិតជាច្រើនរបស់យើងក៏ធ្លាប់ទទួលបានការថែទាំពីមន្ទីរពេទ្យគន្ធបុប្ផាផងដែរ ហេតុនេះហើយ បានជាយើងសម្រេចចិត្តមិនត្រឹមតែធ្វើការបរិច្ឆាគប្រាក់ប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែក៏ប្រើប្រាស់ធនធានដែលយើងមាន ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់មូលនិធិមួយនេះឲ្យកាន់តែល្អប្រសើរផងដែរ»។
តារាចម្រៀងល្បីៗក្នុងស្រុកជាច្រើនដូចជា ក្រុមតន្រ្តី SmallWorld SmallBand (SWSB) កញ្ញា ចិត្ត កញ្ចនា កញ្ញាពេជ្រ សោភា កញ្ញា Adda លោក G-Devith កញ្ញា Laura Mam លោកអូន និងកញ្ញាទេព បូព្រឹក្ស នឹងរួមគ្នាសម្តែងក្នុងកម្មវិធីប្រគំតន្ត្រីសប្បុរសធម៌របស់ក្រុមហ៊ុន Smart ដែលនឹងប្រព្រឹត្តឡើងនៅថ្ងៃទី១៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០១៩ នៅរោងមហោស្រពកោះពេជ្រ ក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ ក្រោមទស្សនទាន «ធ្វើរឿងល្អថ្ងៃនេះ»។
តារាចម្រៀងនាំមុខពីក្រុម SWSB កញ្ញា រិទ្ធី លម្អកេសរ បានឲ្យដឹងថា៖ «មន្ទីរពេទ្យគន្ធបុប្ផា គឺជាមន្ទីរពេទ្យដ៏ពិសេសមួយស្ថិតក្នុងបេះដូងរបស់ខ្ញុំ ដោយសារតែក្តីស្រឡាញ់ និងការជួយរបស់មន្ទីរពេទ្យនេះ ទៅលើសុខភាព និងសុខុមាលភាពរបស់កុមារកម្ពុជា។ ខ្ញុំពិតជាមានកិត្តិយសណាស់ដែលចូលរួមចំណែកក្នុងកម្មវិធីប្រគំតន្ត្រីសប្បុរសធម៌ដ៏ពិសេសមួយនេះរបស់ក្រុមហ៊ុន Smart ហើយខ្ញុំសង្ឃឹមថាប្រជាពលរដ្ឋកម្ពុជាទាំងអស់នឹងចូលរួមក្នុងយុទ្ធនាការរ៉ៃអង្គាសប្រាក់ថវិការឲ្យបានកាន់តែច្រើនតាមតែអាចធ្វើទៅបានសម្រាប់មន្ទីរពេទ្យ»។
សំបុត្រមួយសន្លឹកមានតម្លៃ ១០ដុល្លារ ហើយរាល់ប្រាក់ចំណូលពីការលក់សំបុត្រទាំងអស់ នឹងត្រូវបរិច្ឆាកទៅឲ្យមូលនិធិគន្ធបុប្ផាកម្ពុជា។ ស្របពេលជាមួយគ្នានេះ ក្រុមហ៊ុន Smart នឹងបរិច្ឆាគថវិការបន្ថែម១០ដុល្លារ ទៅលើរាល់ចំនួនសំបុត្រដែលបានលក់ចេញ ដើម្បីបន្ថែមថវិការសម្រាប់មូលនិធិពីការលក់សំបុត្រ។ រាល់អតិថិជនទិញសំបុត្រចូលទស្សនាទាំងអស់ នឹងក្លាយសមាជិកគាំទ្រមូលនិធិគន្ធបុប្ផាកម្ពុជា។ សាធារណរជនក៏អាចធើ្វការបរិច្ឆាកបន្ថែមទៀតតាមរយៈការទិញសម្ភារៈផ្សេងៗក្នុងការប្រគំតន្ត្រីនេះផងដែរ»។
ក្នុងនាមជាអ្នកផ្តួចផ្តើមកម្មវិធីប្រគំតន្ត្រីនេះ ក្រុមហ៊ុន Smart រួមជាមួយនឹងដៃគូសហការជាច្រើនទៀត នឹងរ៉ាប់រងរាល់ការចំណាយទាំងអស់ ដែលមានចំនួនមិនតិចជាង ១០០ ០០០ ដុល្លារឡើយសម្រាប់ការរៀបចំការប្រគំតន្ត្រី ក៏ដូចជាការបង្កើតយុទ្ធនាការស្វែងយល់បន្ថែម ដើម្បីបង្កើនការបរិច្ឆាកជាសាធារណៈសម្រាប់មូលនិធិនេះ។ លើសពីនេះទៅទៀត ក្រុមហ៊ុន Smart ក៏បានសន្យាផ្ដល់ថវិការបង្គ្រប់ចំនួនទឹកប្រាក់បរិច្ឆាគផងដែរ ប្រសិនបើទឹកប្រាក់ដែលប្រមូលបានពីការលក់សំបុត្រ និងសម្ភារៈផ្សេងៗ មានចំនួនតិចជាងគោលដៅដែលត្រូវបានកំណត់ចំនួន ១០០ ០០០ ដុល្លារនោះ។
លោកវេជ្ជបណ្ឌិត ចាន់ ណារិទ្ធិ នាយកលេខាធិការដ្ឋានមូលនិធិគន្ធបុប្ផាកម្ពុជា បានមានប្រសាសន៍ថា៖ «ការប្រគំតន្ត្រីនេះគឺជាឱកាសដ៏អស្ចារ្យមួយសម្រាប់ប្រជាពលរដ្ឋវ័យក្មេង ដើម្បីប្រមូលផ្តុំគ្នាចូលរួមកំសាន្ត និងសម្តែងការគោរព ក៏ដូចជាថ្លែងអំណរគុណដល់ក្រុមវេជ្ជបណ្ឌិត និងគិលានុបដ្ឋាយិកាជាច្រើន ដែលនៅតែបន្តផ្តល់ការព្យាបាលដោយឥតគិតថ្លៃប្រកបដោយគុណភាពខ្ពស់បំផុត ដល់ប្រជាពលរដ្ឋដែលជាធនធានដ៏សំខាន់បំផុតរបស់យើងជាកុមារកម្ពុជា សម្រាប់រយៈពេលច្រើនជាង២៥ឆ្នាំ កន្លងមកនេះ។ ក្នុងនាមជាអ្នកតំណាងឲ្យមន្ទីរពេទ្យទាំងមូល អ្នកជំងឺ និងក្រុមគ្រួសាររបស់អ្នកជំងឺ ក៏ដូចជា ឯកឧត្តមអគ្គបណ្ឌិតសភាចារ្យ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី អូន ព័ន្ធមុនីរ័ត្ន ខ្ញុំសូមសម្តែងការដឹងគុណដ៏ជ្រាលជ្រៅបំផុតរបស់យើងដល់ក្រុមហ៊ុន Smart សិល្បៈករ-សិល្បៈការិនី និងរាល់ភាគីពាក់ព័ន្ធទាំងអស់ ដែលនឹងចូលរួមចំណែកក្នុងកម្មវិធីផ្តួច ផ្តើមនេះ»។
សំបុត្រចូលរួមទស្សនាទាំងអស់ នឹងដាក់លក់ចាប់ពីថ្ងៃទី១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០១៩តទៅ នៅតាមទីតាំងចំនួន៦ ទូទាំងរាជធានី ភ្នំពេញ នៅតាម Smart Shop ទាំងអស់រួមមាន Smart Shop ផ្លូវមុន្នីវង្ស Smart Shop មហាវិថីព្រះនេរុហ៍ Smart Shop កោះពេជ្រ Smart Shop អ៊ីអនម៉ល និង អ៊ីអនម៉លសែនសុខ និង Smart Shop ធីខេ អេហ្វេណូ (ទួលគោក)។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមទាក់ទងនឹងការប្រគំតន្ត្រីខាងមុខនេះ សូមតាមដានលើគេហទំព័រ Facebook ខាងក្រោមនេះ៖ www.facebook.com/smilecharitybysmart និង www.facebook.com/smartforcambodia ឬចូលទៅកាន់គេទំព័រ www.smart.com.kh

Smart Axiata invests 100,000 USD to raise awareness of the Cambodia Kantha Bopha Foundation and is expected to raise a further 100,000 USD
Phnom Penh, 28th November 2019: Smart Axiata has announced a star-studded line-up of local artists for a charity concert which aims to increase awareness of the Cambodia Kantha Bopha Foundation in support of Kantha Bopha Hospital, the Kingdom’s leading pediatric hospital which has provided free healthcare to millions of Cambodian children.
“We are proud to work with some of the finest local music artists in the country to support such a wonderful organization which has done so much for Cambodia’s children. Many of our employees were also beneficiaries of Kantha Bopha Hospital, hence, that is why we decided to not only donate, but to also leverage our strengths to help promote the Foundation further. We look forward, together with our beloved customers, to contributing towards the hospital,” said Smart Axiata CEO Thomas Hundt.
Local artists such as SWSB, Chet Kanhchna, Pich Sophea, Adda, G-Devith, Laura Mam, Oun and Tep Bophrek will all perform at the Smile Charity Concert, which will take place on 15th December 2019 at the Koh Pich Theatre in Phnom Penh, with the headline message of ‘Do Something Good Today’.
“Kantha Bopha Hospital has a special place in my heart due to their love and support towards young Cambodians’ health and well-being. I’m truly honored to be part of this unique initiative by Smart and I hope all Cambodians will be part of this donation campaign to raise as much as possible for the hospital,” said SWSB lead singer Rithy Lomorkesor.
Priced at 10 USD each, ticket proceeds will be fully channeled to the Foundation. In parallel, Smart will contribute another 10 USD for every ticket sold – doubling the donation from total ticket sales to the Foundation. Every ticket purchaser will also be endorsed as a Supporting Member of the Cambodia Kantha Bopha Foundation. The public will be able to contribute further by buying concert merchandise.
As host of the concert, Smart, together with selected partners, will bear the whole cost of not less than 100,000 USD for the arrangement of the concert, as well as for the connected awareness campaign to increase public donations for the Foundation. In addition, the company has also promised to make up the difference if ticket and associated merchandise proceeds fall below the targeted 100,000 USD.
“This concert is a wonderful way for young people to come together to celebrate, honor as well as thank the doctors and nurses who for over 25 years continue to deliver the highest quality of free healthcare to our most important citizens, the children of Cambodia. On behalf of the hospital, the patients and their families as well as Deputy Prime Minister H.E. Dr. Aun Pornmoniroth, I would like to express our deepest gratitude to Smart, the artists and all those who will contribute one way or another as part of this initiative,” said Dr. Chan Narith, Head of Secretariat of the Cambodia Kantha Bopha Foundation.