ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី ០៥ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០១៥: ក្រុមហ៊ុន Smart Axiata និង Universal Music   មាន​មោទន ភាព​ក្នុង​ការ​នាំមកជូនប្រទេស​កម្ពុជា​ នៅរាជធានី​ភ្នំពេញ នូវតន្ត្រីទេសចរណ៍លំដាប់ពិភពលោកឆ្នាំ២០១៥ របស់Demi។ តន្ត្រីទេសចរណ៍ពិភពលោកឆ្នាំ២០១៥ របស់Demi បាន​ប្រគុំ​ឡើងនៅ​ក្នុង​ទី​ក្រុង​​ធំៗជាច្រើន​នៅ​ទូទាំង​ពិភពលោក​រួម​បញ្ចូល​ទាំង   ​ទីក្រុងញ៉ូយ៉ក  ទីក្រុងស៊ីដនី   ទីក្រុងមែលប៊ន  ប្រទេសសឹង្ហបុរី ទីក្រុងកូឡា ឡាំពួ និង   ទីក្រុងម៉ានីឡា ​ហើយ​ឥឡូវនេះ​នៅរាជធានី​ភ្នំពេញ​។
កេរ្ត៍ឈ្មោះ​របស់​នាងបានល្បីល្បាញតាមរយៈបទចម្រៀង Let it Go ​ដែលមាននៅក្នុងរឿងគំនូជីវចល Frozen ​ដែល​ត្រូវ​បានចាក់បញ្ចាំងយ៉ាងល្បីល្បាញក្នុងឆ្នាំ២០១៣។ នាងក៏ជាប់ចំណាត់ថ្នាក់ជាសិល្បការនី ដែលមានបទចំរៀងលក់ដាច់យ៉ាងសម្បើមផងដែរដូចជាបទ Neon Lights   បទ Skyscraper  បទ Heart Attack និងបច្ចុប្បន្នគឺបទ Nightingale។
តន្ត្រីទេសចរណ៍ពិភពលោកឆ្នាំ២០១៥ របស់Demi នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រារព្ធ​ធ្វើ​ឡើង​នៅ​កោះ​ពេជ្រ​ ​រាជធានី​ភ្នំពេញ​។ ច្រកទ្វារការ​ប្រគុំតន្ត្រី​នេះ​ នឹងចាប់ផ្តើមបើកនៅ​ម៉ោង៥ល្ងាច ​ហើយការ​ចាប់​ផ្តើ​មសម្តែងនឹងចាប់ផ្តើម​នៅ​ម៉ោង៧ល្ងាច​។ នេះ​ជា​ការ​ប្រគុំ​តន្ត្រី​តែ​មួយ​គត់​ក្នុងចំណោមតន្ត្រីទេសចរណ៍ពិភពលោករបស់​នាង ដែលសំបុត្រត្រូវ​បាន​ផ្តល់​ជូនដោយ​ក្រុមហ៊ុន Smart Axiata ដោយ​ឥតគិតថ្លៃ​សម្រាប់អ្នកចូលរួមទស្សនាជាង ៣៥ ០០០នាក់។ នៅក្នុងប្រទេសផ្សេងទៀត ​សំបុត្រ​ត្រូវ​បានដាក់​លក់ក្នុងតម្លៃ​រហូត​ដល់​ទៅ ២០០ដុល្លារ​ក្នុង​មនុស្ស​ម្នាក់​។
ឡូរ៉ា ម៉ម ជាឯកអគ្គរដ្ឋទូតរបស់ Smart នឹងធ្វើការសម្តែងបើកកម្មវិធី។
លោក Thomas Hundt អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន Smart​ Axiata បាន​ថ្លែង​ថា “តាមពិត​វា​គឺ​ជា​ការដ៏​អស្ចារ្យ​មួយក្នុងការ​កំណត់​ស្តង់​ដា​រ​ថ្មី​សម្រាប់កម្មវិធីតន្ត្រីកម្សាន្ត (Music Entertainment) និង​បទពិសោធន៍ថ្មីនៅ​ក្នុង​ប្រទេស​     កម្ពុជា។” “ជាមួយ​នឹង​ភាព​ជា​ដៃគូ​​ជាមួយ​ Universal Music ក្រុមហ៊ុន Smart បាន​សន្យា​ថា​នឹង​នាំ​មកជូនលោកអ្នក​នូវ​អ្វី​ដែលលើសពី​តន្ត្រី​ មិនត្រឹមតែប៉ុណ្ណោះនឹងផ្តល់ជូននូវការកំសាន្ដលំដាប់ពិភពលោក ព្រមទាំងបទពិសោធន៏តន្ត្រីថ្មីជូនព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។ កាល​ពី​ដើម​ខែ​នេះ ​យើង​បាន​ចាប់​ផ្តើ​ម​កម្មវិធី Smart Music App ដែលលោកអ្នក​អាច​ទាញ​យក​ពី Google Play និងស្តាប់ចម្រៀង​គ្មាន​ដែន​កំណត់​​ ព្រមទាំងអាចប្រើប្រាស់បានឆាប់ៗនេះតាមរយះ Apple’s iOS  ។ ឥឡូវ​នេះ​ លោកអ្នកអាច​ស្តាប់​តន្ត្រី​ដែលលោកអ្នកចូលចិត្ត​ដោយ​ឥត​គិត​ថ្លៃ​រហូត​ដល់​ចុង​ខែ​ឧសភា​ ឆ្នាំ២០១៥។ តន្ត្រីទេសចរណ៍ពិភពលោកឆ្នាំ២០១៥ របស់Demi គឺ​ជាលទ្ធផល​ដ៏​ធំ​មួយ​បន្ទាប់ទៀត​សម្រាប់​ត​ន្ត្រី ដែល​យើង​ចង់​នាំមកកាន់​ប្រទេស​កម្ពុជា​។ យើងបានខិតខំអស់ពីសមត្ថភាពដើម្បីផ្តល់ជូននូវបទពិសោធន៏ដល់ទស្សនិកជនសម្រាប់ការប្រគុំតន្ត្រីនៅរាជធានីភ្នំពេញអោយមានភាពពិសេសឥតខ្ចោះដូច ការរីករាយនៅក្នុងទីក្រុង ញ៉ូយ៉ក ប្រទេសសិង្ហបុរី ឬទីក្រុងស៊ីដនីដែរ!”
Sandy Monteiro ប្រធានប្រចាំតំបន់អាស៊ីអាគ្នេយ៍នៃ Universal Music Group មានប្រសាសន៍បន្ថែមទៀតថា​ “យើង​មាន​ការ​សប្បាយ​រីក​រាយ​ណាស់​និង​រំភើប​ក្នុង​ការសម្រេច​​ការ​សន្យា​របស់​ពួក​យើង​នៃ​ការ​នាំ​យក​បទ​ពិសោធន៍​តន្ត្រី​លំដាប់​ថ្នាក់​ពិភពលោក​មក​ប្រទេស​កម្ពុជា​ ដែល​ជា​មូលដ្ឋាន​នៃ​ភាព​ជា​ដៃគូ​របស់​យើង​ជាមួយ​ក្រុមហ៊ុន Smart។ យើង​ខ្ញុំ​អរគុណ​ចំពោះ​ការ​គាំទ្រ Demi។ អ្នកគ្រប់គ្រង​និងផលិតកម្ម​របស់​នាង​ ក៏មាន​ការ​រំភើប​ស្មើ​ភាព​គ្នា​ទៅនឹង​លទ្ធភាព​នៃ​ការ​គាំទ្រ​​បទ​ចម្រៀង​ដើម (original music)​ដោយ​ស្រប​ច្បាប់​នៅ​កម្ពុជាផងដែរ​។ ហើយអ្វីដែលយើងរំភើបជាងនេះទៀតនោះគឺស្ថានីយទូរទស្សន៍ CTN​ MyTV វិទ្យុ NRG និង​ Love FM ទាំង​អស់បាន​ទិញអាជ្ញា  ប័ណ្ណបន្ត(Sublicensing)ពី​​ Universal Music តាម​រយៈ​ក្រុមហ៊ុន Smart Axiata ។កាន់តែ​ល្អ​ប្រសើរ​ជាង​មុនទៅទៀត មាន​ទូរទស្សន៍​ផ្សេង​​និង ​តាមវិទ្យុ​ផ្សាយដ៏ទៃទៀត​គឺ​កំពុងស្ថិត​ក្នុង​កិច្ច​ពិភាក្សា​ដើម្បី​ទទួល​បាន​អាជ្ញា​ប័​ណ្ណ​    ស្រដៀង​គ្នានេះដែរ – វាសំខាន់សម្រាប់​ការ​រីក​លូតលាស់​នៃ​ទីផ្សារ​ចម្រៀង​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​​ទាំង​អ្នក​ប្រើ​ប្រាស់​សម្រាប់ពាណិជ្ជ​កម្ម ​និងសម្រាប់ប្រើ​ផ្ទាល់ខ្លួន យល់​ពី​ការ​គោរព​និង ​គាំទ្រ​ដល់​ការ​ប្រើ​ប្រាស់​នៃ​តន្ត្រី​ស្រប​ច្បាប់​​។ នៅ​ក្នុង​ពេល​នេះ​យើង​មាន​បំណង​បង្ហាញ​ពី​ការ​អនុវត្តន៍​ដ៏​ល្អ​បំផុត​ជា​អន្តរជាតិ​ចូល​ទៅ​ក្នុង​ទីផ្សារ​តន្រ្តីដែល​ ​សិល្បករ​ អ្នក​និពន្ធ​បទ​ចម្រៀង ​អ្នក​បង្កើត​បទភ្លេង ​និងអ្នកថត​វីដេអូ​ដែល​អាច​ទទួល​ប្រយោជន៍​ពី​កិច្ច​ខិតខំ​ប្រឹង​ប្រែង​ប្រកបដោយ​ការ​ច្នៃ​ប្រឌិត​ ​នឹង​ត្រូវ​បាន​រង្វាន់​សម្រាប់​ភាព ជោគជ័យ​របស់​ពួក​គេ​។ ខ្ញុំ​សម្លឹង​មើល​ទៅ​មុខ​សម្រាប់ការ​រីក​ចម្រើន​​តន្ត្រី​នៅ​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​។ យើង​មាន​មោទនភាពក្នុងនាម​ជា​ផ្នែក​មួយ​នៃ​ក្រុម​ដែល​ ​នាំ​យកមកជូន Demi Lovato World Tour ដល់​ប្រទេស​កម្ពុជា​ហើយ​រំពឹងមើល​ទៅ​មុខ​ជា​ច្រើន​បន្ថែម​ទៀត​។”

Known for her rendition of ‘Let it Go’ from Disney’s 2013 megahit Frozen, the platinum-selling recording artist is also famous for her other hits such as ‘Neon Lights’, ‘Skyscraper’, ‘Heart Attack’ and her latest single, ‘Nightingale’.
The Demi World Tour 2015 concert will be held at Koh Pich Diamond Island, Phnom Penh on 5th May 2015. The concert venue opens at 5 pm, the show starts at 7 pm. This is her only concert in the world tour series were the concert promoter, which is Smart Axiata, is giving 35,000 tickets FREE for all. At other locations, the tickets were sold up to 200 USD per person.
Laura Mam, Smart’s Brand Ambassador, performs as opening act.
“It is indeed great to set a new standard for Music Entertainment and Experience in Cambodia”, said Thomas Hundt, CEO of Smart Axiata. “Through our partnership with Universal Music, Smart had promised to bring in ‘more than just music’, but to deliver world-class entertainment and a new level of music experience to the Kingdom. Early this month, we launched Smart Music App, allowing Smart subscriber unlimited music streaming, for free1) even until end of May 2015! The App is available for download from Google Play now and will be available for Apple’s iOS shortly.” he added, while continuing “Demi World Tour 2015 is the next big thing in music that we wanted to bring to Cambodia. We have not spared any effort to make sure the concert experience in Phnom Penh is on the same exceptional level than the Lovatics enjoyed in New York, Singapore or Sydney!”
Sandy Monteiro, President Southeast Asia of Universal Music Group added: “We are very happy and excited to see the fulfillment of our promise of bringing world class music experiences to Cambodia which was the basis of our partnership with Smart Axiata. We are grateful for the support of Demi, her management and record label who are equally excited about the prospect of music fans being able to access original music legally in Cambodia. It is great news that CTN, myTV, NRG Radio and Love FM have all signed up to a music license for Universal Music content through Smart Axiata and even better news that the other TV and Radio Broadcasters are also in dialogue to obtain a similar license – it is imperative for the growth of the music market in Cambodia that both commercial and personal users of music understand the need to respect and support the use of legal music. In time, we intend to introduce international best practices into the market where artists, songwriters and the creators of music and video can benefit from their creative efforts and where they will be rewarded for their success. I look forward to a flourishing music scene in Cambodia. We are proud to be part of the team that has helped bring the Demi Lovato World Tour to Cambodia and look forward to many more.”