ក្រុមហ៊ុន Smart Axiata ទទួលបានពានរង្វាន់ជាក្រុមហ៊ុនផ្ដល់សេវាទិន្នន័យទូរស័ព្ទដៃ និងសេវាទូរស័ព្ទដៃចល័តប្រចាំឆ្នាំ ពី Frost & Sullivan
នៅថ្ងៃទី 19 ខែធ្នូឆ្នាំ 2018៖ ក្រុមហ៊ុន Smart Axiata ត្រូវបានជ្រើសរើសដោយក្រុមហ៊ុនស្រាវជ្រាវទីផ្សារ Frost & Sullivan ជាក្រុមហ៊ុនផ្ដល់សេវាទូរស័ព្ទដៃចល័តប្រចាំឆ្នាំ និង ជាក្រុមហ៊ុនផ្តល់សេវាទិន្នន័យទូរស័ព្ទដៃចល័តប្រចាំឆ្នាំសម្រាប់ប្រតិបត្តិការហិរញ្ញវត្ថុដ៏ល្អឥតខ្ចោះ សមត្ថភាពបណ្តាញដ៏ទំនើប ការរស់នៅនិងការកម្សាន្តប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត ក៏ដូចជាការដឹកនាំទិន្នន័យទីផ្សារផងដែរ។
លោក Jonathan Yap អ្នកវិភាគស្រាវជ្រាវនិងបច្ចេកវិទ្យាព័ត៌មានវិទ្យានៅ Frost & Sullivan បានថ្លែងថា៖ “ក្នុងនាមជាអ្នកផ្តល់សេវាទូរគមនាគមន៍ឈានមុខគេនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា Smart Axiata បានបង្ហាញជាថ្មីម្តងទៀត ថាខ្លួនជាអ្នកទទួលបានការពេញចិត្តបំផុតចំពោះតម្រូវការរបស់អតិថិជន។ ការយល់ដឹងថាល្បឿនទិន្នន័យចល័តនិងការគ្របដណ្តប់លើបណ្តាញ គឺជាកត្តាសំខាន់ដែលអ្នកប្រើប្រាស់ត្រូវការ Smart បានបង្កើន 4G របស់ខ្លួនយ៉ាងច្រើនក្នុងឆ្នាំ 2017 ហើយបានដាក់ចេញបច្ចេកវិទ្យា 4.5G ដើម្បីបំពេញតម្រូវការលើការប្រើប្រាស់ទិន្នន័យដ៏សន្ធឹកសន្ធាប់។ ការរីកចម្រើនទៅមុខជាបន្ដបន្ទាប់ ក្នុងការផ្តល់សេវារបស់ខ្លួន បានទាក់ទាញ អតិថិជនខាងផ្នែកទិន្នន័យទូរស័ព្ទដៃចល័តជាវិជ្ជមាន និងត្រូវបានយល់ឃើញថាជាអ្នកផ្តល់សេវាទិន្នន័យចល័តដ៏ល្អបំផុតនៅក្នុងប្រទេស។”
លោក Thomas Hundt នាយកប្រតិបត្ដិនៃក្រុមហ៊ុន Smart Axiata បានមានប្រសាសន៍ថា៖ “ការទទួលបានការទទួលស្គាល់បែបនេះពីក្រុមហ៊ុនស្រាវជ្រាវកំពូលមួយរបស់ពិភពលោក ពិតជាមោទនភាពសម្រាប់យើងទាំងអស់គ្នានៅក្រុមហ៊ុន Smart ។ បុគ្គលិកទាំងអស់របស់យើងបានព្យាយាមឥតឈប់ឈរ ដើម្បីបម្រើអតិថិជនជាទីស្រឡាញ់របស់យើង ដៃគូ និង ភាគីពាក់ព័ន្ធឲ្យបានល្អបំផុត និង ប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព តាមរយៈការផ្តល់នូវ ការរស់នៅដែលមានតំលៃសមរម្យ, ប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត សាមញ្ញ និង មានគុណភាពខ្ពស់។ យើងជឿជាក់ថា យើងនឹងបន្តការប្តេជ្ញាចិត្តប្រចាំថ្ងៃ និង ការសន្យារបស់យើង ក្នុងការធ្វើឲ្យជីវិតរបស់មនុស្សរាប់លាននាក់កាន់តែប្រសើរ ដើម្បីក្លាយទៅជាជើងឯកឌីជីថលរបស់កម្ពុជានៅឆ្នាំ 2020។
សមិទ្ធិផលថ្មីបំផុតនេះគឺជាពានរង្វាន់ចុងក្រោយបំផុតនៃបញ្ជីពានរង្វាន់ដ៏វែងដែល Smart បានឈ្នះក្នុងរយៈពេលប៉ុន្មានឆ្នាំចុងក្រោយនេះ ដោយទទួលបានការទទួលស្គាល់នូវសេវាកម្មល្អឥតខ្ចោះ ការបំពេញការងារ និងការចូលរួមចំណែករបស់ជាតិនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
ក្រុមហ៊ុន Smart ត្រូវបានគេអោយឈ្មោះថា ជាក្រុមហ៊ុនប្រតិបត្តិការទូរស័ព្ទដែលកំពុងរីកចម្រើនល្អជាងគេឆ្នាំ 2018 ដោយក្រុមហ៊ុន Telecom Asia ហើយបានទទួលពានរង្វាន់ក្រុមហ៊ុនទូរគមនាគមន៍ល្អបំផុតកម្ពុជានិងក្រុមហ៊ុនមានទំនួលខុសត្រូវសង្គមល្អបំផុតរបស់កម្ពុជា ពី Global Banking and Finance Review រយៈពេល 4 ឆ្នាំជាប់ៗគ្នា។ ក្រុមហ៊ុន Smart ក៏ត្រូវបានទទួលស្គាល់ជាមួយការផ្ដល់ជូនពានរង្វាន់មាសសម្រាប់ការអនុលោមតាមច្បាប់ដោយអគ្គនាយកដ្ឋានពន្ធដារកម្ពុជា ដោយទទួលបានការសរសើរថាក្រុមហ៊ុន Smart ជាក្រុមហ៊ុនទូរស័ព្ទចល័តដំបូងបង្អស់ដែលទទួលបានពានរង្វាន់នេះក្នុងការបំពេញកាតព្វកិច្ចពន្ធរបស់ខ្លួនក្រោមច្បាប់ប្រទេសកម្ពុជា។
ក្រុមហ៊ុន Smart ក៏ទទួលបានពានរង្វាន់ទីផ្សារអាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិកដោយ Frost & Sullivan នៅឆ្នាំ 2015 ហើយត្រូវបានគេដាក់ឈ្មោះថាជាក្រុមហ៊ុនផ្ដល់សេវាកម្មទូរស័ព្ទប្រចាំឆ្នាំនៅកម្ពុជាក្នុងឆ្នាំ 2016 និង 2017 ជាប់គ្នាពី Frost & Sullivan។

Smart Axiata wins Frost & Sullivan’s Cambodia Mobile Data Service of the Year and Mobile Service Provider of the Year Awards
Phnom Penh, 19th December 2018: Smart Axiata was selected by market research firm Frost & Sullivan as Cambodia’s Mobile Service Provider of the Year and Mobile Data Service Provider of the Year for its stellar financial performance, advanced network capabilities, innovative lifestyle and entertainment offerings as well as market data leadership.
“As the leading mobile telecommunications provider in Cambodia, Smart Axiata has once again proven itself to be the most attuned to their subscribers’ wants and needs. Understanding that mobile data speeds and network coverage are key factors that subscribers look for, Smart increased 4G population coverage significantly in 2017 and introduced 4.5G technology to cater to data-intensive applications. The consistent improvements made to its service offerings have translated to a positive uptake in mobile data subscribers and perception as the best mobile data service provider in the country,” said Jonathan Yap, Research Analyst, ICT Practice at Frost & Sullivan.
Thomas Hundt, Chief Executive Officer of Smart Axiata said, “Receiving such recognition from one of the global’s top research firms is certainly a proud moment for all us at Smart. All our employees constantly strive to serve our beloved subscribers, partners and stakeholders at best and most effectively through affordable, innovative, simple and high-quality lifestyle offerings. Trust that we will continue this daily commitment and our promise of enriching millions of lives towards becoming Cambodia’s Digital Champion by 2020.”
This most recent achievement is the latest of a long list of awards Smart won over the past years in recognition of its superior services, performance and national contribution in Cambodia.
Smart was recently named Best Emerging Market Operator 2018 by Telecom Asia and has bagged the Best Telecommunications Company Cambodia and Best CSR Company Cambodia Awards by Global Banking and Finance Review for four years in a row. Smart was also recognized with a Gold Award for Tax Compliance by Cambodia’s General Department of Taxation which lauded Smart, the first ever mobile operator to receive the award, for meeting its tax obligations under Cambodian law.
Smart also received the Asia Pacific Emerging Market Award by Frost & Sullivan in 2015 and was named Cambodia Mobile Service Provider of the Year in 2016 and 2017 consecutively by Frost & Sullivan.