រាជធានី​ភ្នំពេញ​: ទី 12 ខែ​ធ្នូ​ឆ្នាំ 201​​5 – ក្រុមហ៊ុន Smart Axiata និង Universal Music Group មាន​មោទនភាព​ក្នុង​ការ​បង្ហាញ​និង​ត្រៀមខ្លួនជាស្រេចក្នុង​ការ​ប្រគំ​តន្ត្រី​ធំ Jessie J នៅ​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ប្រទេស​កម្ពុជា​។
នៅ​ឆ្នាំ​នេះ Jessie J ​ទទួល​បាន​ជោគជ័យ នៅ​ជាមួយ​អាល់ប៊ុមចម្រៀងកាន់តែ​អស្ចារ្យ "Flashlight​" របស់​នាង​ពី​រឿង​ Pitch Perfect 2 នេះ​បាន​បន្ថែម​អោយចម្រៀង​របស់​នាងជាចម្រៀងលេខ 1 ​ល្បី​នៅ​ទូទាំង​ពិភពលោក​ដូចជា 'Price Tag​'​, 'Domino​' និង ' Bang Bang'។ នាង​បានប្រគំតន្រ្តី នៅ​ទូទាំង​ពិភពលោក​រួម​មានទាំង​ទីក្រុង​ប៉ារីស​, ទីក្រុង​ស៊ីដនី​ ញូ​វ​យ៉​ក​ក្រុង​ម៉ានីល​​ ហើយ​យប់​នេះ​នាង​នឹង​ត្រូវ​ប្រគំតន្រ្តីយក្ស​ជាមួយក្រុមហ៊ុនស្មាតនៅ​ក្នុង​រាជធានី​ភ្នំពេញ​។
Jessie J Smart Mega Concert ​នឹង​ត្រូវ​រៀបចំ​ឡើង​នៅ​កោះ​ពេជ្រ នៅ​ថ្ងៃ​ទី 12 ខែ​ធ្នូ​ឆ្នាំ 201​​5 ដែលការប្រ​គំតន្ត្រី​នេះ​គឺ​ជា​ផ្នែក​មួយ​នៃ​ការ​ប្រារព្ធ​សម្រាប់យុទ្ធនាការ "I Am The Fastest​"  ក្នុងវគ្គផ្ដាច់​ព្រ័ត្រដែល​បាន​បញ្ចប់​ការ​ស្វែង​រកជ័យលាភី ​បុរស​និង​នារីដែលមាន​ល្បឿន​លឿន​បំផុត ប្រទេស​កម្ពុជា​។
ច្រកចូលក្នុងបរិវេននៃការប្រគំតន្រ្តីនឹង​បើកចូល​នៅ​ម៉ោង 5 ល្ងាច​ដោយ​មាន​ការ​ស​ម្តែ​ង​ចាប់​ផ្តើ​ម​នៅ​វេលា​ម៉ោង 6:30 ល្ងាច​ដោយមានការចូលរួមសម្តែងដោយ – ឯក​អគ្គ​រដ្ឋ​ទូត​របស់ Smart , ឡូ​រ៉ា​ម៉ម​ Jimmy Kiss  ស្រីល័ក្ខណ៍ និងក្មេងខ្មែរ។
មកដល់ពេលនេះមានមនុស្ស ជាង 40.000 នាក់​ត្រូវ​បាន​យកសំបុត្រចូលទស្សនា​។ សំបុត្រចូលរួមក្នុងតំបន់ធម្មតា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ចែក​ជូន​ដល់​សាធារណជន​ទូទៅ​នៅ​កន្លែង​ប្រ​គុំ​ត​ន្រ្តីព្រោះយើងចង់ផ្តល់ជូន​នូវ​ឱកាស​ដើម្បី​រីករាយ​ជាមួយ ​សេវា​កម្សាន្ត​លំដាប់អន្តរជាតិនេះ​។
«​កាល​ពី​ដើម​ឆ្នាំ​នេះ​ក្រុមហ៊ុន Smart បាន​ ​នាំ​យក​ការ​ប្រ​គំតន្ត្រី​លំដាប់​ពិភពលោក​លើក​ដំបូង​មក​កាន់​ប្រទេស​កម្ពុជា​ដែល​បាន​ធ្វើ​ឱ្យថ្ងៃ​ទី 5 ខែ​ឧសភា​ឆ្នាំ 201​​5 នៅ​យប់​មួយ​ក្នុង​ការ​ចងចាំ ​សម្រាប់ ​ក្រុម​អ្នក​គាំ​ទ្រ Lovatics 25 000នាក់​, "- លោក Thomas Hundt នាយក​ប្រតិបត្តិ​ក្រុមហ៊ុន Smart Axiata បានមានប្រសាសន៍​។
ត្រឹមតែ7 ខែ​និង 7 ថ្ងៃក្រោយមក ​ស្មា​ត​និង​​ដៃគូ​ផ្តាច់​មុខ​, Universal Music Group ត្រឡប់​ដើម្បី​ផ្តល់ជូននូវការ ​ប្រ​គំ​តន្ត្រី​ដែល​គួរ​ឱ្យ​រំភើប​មួយ​ជាថ្មីម្តងទៀតហើយកាន់តែធំជាងមុន​។យើងពិតជាសប្បាយចិត្តដែលប្រជាជនខ្មែរមានភាពរីករាយ ហើយនរណា ក៏កំពុងតែនិយាយអំពីការប្រគំតន្រ្តីយប់នេះដែរ។
យើង​មាន​ការ​សប្បាយ​ចិត្ត​ខ្លាំង​ណាស់​ដែល​បាន​ធ្វើការ​ជាមួយ​ក្រុមហ៊ុន Universal Music ក្នុង​ការ​ផ្តល់​ការ​សន្យា​របស់​យើង​ដើម្បី​នាំ​យក​ការ​កម្សាន្ត​លំដាប់​ពិភពលោក​នៅ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ ហើយការផ្តល់ការកំសាន្តនេះគឺមិនមានអំពីលុយនោះទេ គឹវាជាការចែករំលែកក្តីស្រលាញ់ជួនដល់អតិថិជនស្មាត និងប្រជាជនខ្មែរអោយទទួលបានការកំសាន្តលំដាប់ថ្នាក់ពិភពលោកនេះ។
លោក Sandy Monteiro​, ប្រធាន​នៃ​តំបន់​អាស៊ី​អាគ្នេយ៍របស់ Universal Music Group បានមានប្រសាសន៍ថា "យើង​មាន​ការ​សប្បាយ​ចិត្ត​ខ្លាំង​ណាស់​ដែល​បាន​ធ្វើការ​ជាមួយ​ក្រុមហ៊ុន Smart ក្នុង​ការ​ផ្តល់​ការ​សន្យា​របស់​យើង​ដើម្បី​នាំ​យក​ការ​កម្សាន្ត​លំដាប់​ពិភពលោក​នៅ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​យើង​មាន​មោ​ទ​ន​ភាព​ខ្លាំង​ណាស់​ដើម្បី​ធ្វើ​បទ​បង្ហាញ Jessie J – តារា​ចម្រៀង​អ្នក​និពន្ធ​បទ​ចម្រៀង​និង​វិចិត្រករ​ដ៏ល្បីល្បាញ ។ សិល្បករ​មួយ​ដែល​ត្រូវ​បាន​គេ​ដាក់​ឈ្មោះ​នៅក្នុងតារាងសិល្បះករ "ល្អ​បំផុត ​" ដែលមានចម្រៀងអស្ចារ្យហើយទទួលបានការគាំទ្រជាបន្តបន្ទាប់ ហើយនៅពេល​ដែល​យើង​និយាយ​អំពីចម្រៀងលំដាប់ថ្នាក់​ពិភព​លោក​ វានឹងមិនអ្វីដែលអស្ចារ្យ ជាងនេះទៀតទេ។ Jessie J នេះ​គឺ​ជាសិល្បការិនីគំរូដែលជម្រុញទឹកចិត្ត​​ដល់​សិល្បករ​សិល្ប​ការិនី​វ័យ​ក្មេង​ទាំង​អស់​នៅ​ជុំវិញ​ពិភពលោក​និង​បន្ទាប់​ពី​ការ​ស​ម្តែ​ង​របស់​នាង​នា​យប់​នេះ​នៅ​ក្នុង​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ដែល​ខ្ញុំ​អាច​ធានា​បានវានឹង ​អស្ចារ្យ​ដូចដែល Jessie J តែង​តែ​ផ្តល់អោយ គឺ​​នាង​នឹង​ជួយ​បំផុស​គំនិត​ដើម្បីឱ្យ ​សិល្បករ​សិល្ប​ការិនី​នៅ​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​ផង​ដែរ​»​​។

Smart Axiata and Universal Music Group welcome Jessie J to Cambodia to stage a world-class concert in Phnom Penh
PHNOM PENH, 12th December 2015 – Smart Axiata and Universal Music Group are proud to present and organize Jessie J’s debut mega concert in Phnom Penh, Cambodia.
This year, Jessie J achieved phenomenal success with her hit single ‘Flashlight’ from the movie Pitch Perfect 2. This adds to her arsenal of #1 hit songs all over the world, such as ‘Price Tag’, ‘Domino’ and ‘Bang Bang’. She has been touring across all major cities around the world including Paris, Sydney, New York and tonight, she will be in Phnom Penh.
Jessie J Smart Mega Concert will be held at Koh Pich (Diamond Island) on 12th December 2015. The concert is also concluding the “I Am The Fastest” campaign, the search for the fastest man and woman in Cambodia which toured during the last
Venue doors open at 5 pm, performances starting at 6:30 pm by opening acts – Smart’s brand ambassador, Laura Mam, Jimmy Kiss, Sreyleak and Kmeng Khmer.
Fans have collected more than 40,000 access passes. Normal passes will also be distributed to the general public at the concert site, offering more people the opportunity to enjoy and witness this top-notch entertainment.
“Earlier this year, Smart took the bold step by bringing its first world-class concert to Cambodia, Demi Lovato on 5th May 2015, a night that more than 25,000 fans won’t ever forget.”, Thomas Hundt, CEO of Smart Axiata said.
“Just 7 months and 7 days later, Smart together with our partner Universal Music Group deliver yet another exciting, even bigger concert. We are totally thrilled and we see that the public is thrilled, the Jessie J concert tonight is literally the talk of the town which makes us very happy.” he added.
Thomas concluded with: “Smart and Universal Music promised to bring world class entertainment to Cambodia and we are happily fulfilling our promises! Bringing these artists to Cambodia is not about money, it is about sharing love! Sharing love with our beloved customers.”
Sandy Monteiro, President of Universal Music Southeast Asia said: “We are very happy working with Smart Axiata in delivering our promise to bring world class entertainment to the Kingdom of Cambodia. We are extremely proud to present Jessie J – singer, songwriter and artist extraordinaire. An artist who has been named on so many of “the best of the best” lists in the industry with hit after hit after hit, that when we talk about world class, you know it doesn’t get much better than this. Jessie J is an inspiration to young artists all around the world and after her performance today in Phnom Penh, which I can guarantee is going to be absolutely amazing, I am sure she will be an inspiration for artists in Cambodia as well.”