ក្រុម SeeYouSoon បានឈ្នះរង្វាន់ធំចំនួន​ ១៥,០០០ ដុល្លារ      និង​ទទួល​បានឱកាសប្រកួតប្រជែងនៅលើឆាកអន្តរជាតិក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ប្រកួតពានរង្វាន់លីគអាជីពរបស់ Mobile Legends: Bang Bang លើកដំបូងនៅកម្ពុជា ដែល​​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ក្រោម​ភាព​ជា​ដៃគូរវាងក្រុមហ៊ុន Smart Axiata​ និងក្រុមហ៊ុន Montoon ដែលជាស្ថាបនិកហ្គេម Mobile Legends។
ព្រឹត្តិការណ៍កីឡាអេឡិចត្រូនិកលើកដំបូងដ៏ធំរបស់កម្ពុជាដែលបានចាប់ផ្តើមកាលពីខែកក្កដា​ត្រូវ​បាន​បញ្ចប់​កាលពីថ្ងៃទី៣ ខែតុលា។ ក្រុមចំនួន៦០០ក្រុមបានចូលរួមក្នុងវគ្គជម្រុះ ដែលពួកគេបានប្រកួតប្រជែង ដើម្បី​​ដណ្តើមយកចំណាត់ថ្នាក់កំពូលទាំង៨។ អស់រយៈពេល ៤ សប្តាហ៍កន្លងមក ក្រុមកំពូលទាំង ៨ ក្រុម បាន​ប្រកួត​ប្រជែងគ្នា ដើម្បីរកពិន្ទុដោយក្រុមកំពូលទាំង ៦ បានប្រកួតប្រជែងគ្នាក្នុងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ និងវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រចុងក្រោយ។
ក្រុម​ SeeYouSoon បានឈ្នះព្រឹត្តិការណ៍ប្រកួតនេះដោយទទួលបានយកឈ្នះ៣ហ្គេមទល់នឹង២ហ្គេមនៃ ក្រុម DG Quantum នៅចុង​រដូវ​កាល។
លោក សំ សុផាន់នី ដែលជាតំណាងក្រុមជ័យលាភី SeeYouSoon ពីព្រឹត្តិការណ៍ប្រកួត MPL បានឲ្យដឹងថា៖ «វា​​ពិត​ជាអស្ចារ្យណាស់ដែលបានចូលរួមការប្រកួតMPL! ការប្រកួតនេះគឺពិតជាស្វិតស្វាញ ប៉ុន្តែ​យើង​បាន​ទទួល​ជោគជ័យក្នុងនាមជាក្រុម ហើយយើងរំភើបចំពោះឱកាសជួបប្រកួតជាមួយកីឡាករឆ្នើមៗ​ផ្សេង​ទៀត​មក​​ពី​ជុំវិញពិភពលោក។ យើងនឹងខិតខំឱ្យអស់ពីសមត្ថភាព ដើម្បីឈ្នះនិងធ្វើឲ្យកម្ពុជាមាន​មោទនភាព​ នៅ​ពេលដែលយើងប្រកួតក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ជើងឯកពិភពលោក Mobile Legends M3 នៅចុងឆ្នាំនេះ។»
ក្រុម SeeYouSoon នឹងប្រកួតប្រជែងជាមួយក្រុមជើងឯក MPL អន្តរជាតិដ៏ទៃទៀតមកពីបណ្ដាប្រទេស ប្រេស៊ីល ម៉ាឡេស៊ី ឥណ្ឌូនេស៊ី ហ្វីលីពីន និងសិង្ហបុរី នៅព្រឹត្តិការណ៍ប្រកួតជើងឯកពិភពលោក Mobile Legends M3 ដែលនឹងធ្វើឡើងនៅខែធ្នូ។ គួរបញ្ចាក់ផងដែរថា ក្រុម SeeYouSoon ក៏ជាជ័យលាភីជើងឯកនៃការប្រកួត Smart Kingdom of Legends កាលពីឆ្នាំ២០២០ផងដែរ។​
លោក ថូម៉ាស ហ៊ុន (Thomas Hundt) នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន Smart Axiata មានប្រសាសន៍ថា៖ «ការប្រកួតកីឡាអេឡិចត្រូនិកផ្លូវការលើកដំបូងរបស់កម្ពុជា ដែលជាលទ្ធផលនៃភាពជាដៃគូរបស់យើងជាមួយ​ក្រុមហ៊ុន Montoon បានទទួលជោគជ័យយ៉ាងខ្លាំងដែលបានទាក់ទាញការចាប់អារម្មណ៍ពីសំណាក់ អ្នកគាំទ្រ​កីឡា​អេឡិចត្រូនិកកម្ពុជាជាច្រើន។ យើងពិតជារីករាយដែលអាចនាំយកការប្រកួតកីឡាអេឡិច​ត្រូនិក​​ដ៏ធំមក​កម្ពុជា​ជាលើកដំបូង ដើម្បីផលប្រយោជន៍អ្នកគាំទ្រនិងអតិថិជន។»
រដូវកាលប្រកួត MPL ដែលបានទាក់ទាញការទស្សនារាប់លាន​នៅលើបណ្តាញសង្គមផ្សេងៗគ្នា ​នឹង​ត្រលប់​​មក​វិញ​នៅឆ្នាំ២០២២ ​ដោយព្រឹត្តិការណ៍វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រចុងក្រោយដ៏ធំនៃការប្រកួតនេះទទួលបានការ​ទស្សនា​​ចំនួន ១.៣ លាននាក់។
លោក ថូម៉ាស បានបន្ថែមទៀតថា៖ «យើងពិតជាសប្បាយរីករាយណាស់ ដែលបានជួយក្រុមកីឡាអេឡិច​ត្រូនិក​​កម្ពុជាទៅកាន់ឆាកអន្តរជាតិ។ នៅក្រុមហ៊ុន Smart យើងមានទំនុកចិត្តចំពោះក្រុម SeeYouSoon ថា​ពួក​គេនឹងធ្វើបានយ៉ាងល្អ នឹងធ្វើឲ្យប្រទេសកម្ពុជាមានមោទនភាពនៅក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ប្រកួតជើងឯក ពិភពលោក​ Mobile Legends M3។»
ក្រុមហ៊ុន Moonton Games ដែលជាស្ថាបនិកហ្គេមMobile Legends: Bang Bang (MLBB) បានប្រកាសថាព្រឹត្តិការណ៍ប្រកួតជើងឯកពិភពលោកលើកទី ៣ របស់ខ្លួនគឺ Mobile Legends M3 World Championship នឹងប្រព្រឹត្តទៅនៅប្រទេសសិង្ហបុរីនៅខែធ្នូ។
ព្រឹត្តិការណ៍ប្រកួតនេះនឹងមានក្រុមចូលរួមចំនួន ១៦ ក្រុម មកពីជុំវិញពិភពលោកដោយប្រកួតប្រជែងគ្នា ដើម្បី​ដណ្ដើម​យកប្រាក់រង្វាន់ចំនួន ៨០ ម៉ឺនដុល្លារ និងពានរង្វាន់ជើងឯកពិភពលោក។​ ក្រុម​ទាំងអស់​ដែល​ត្រូវ​បាន​គេ​រំពឹងថានឹងចូលរួមក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ប្រកួត Mobile Legends M3 World Championship មាន​លក្ខណៈ​សម្បត្តិ​គ្រប់គ្រាន់តាមរយៈការចូលរួមក្នុងការប្រកួតលីគអាជីព Mobile Legends Professional Leagues (MPL) នៅប្រទេសឥណ្ឌូនេស៊ី ហ្វីលីពីន ម៉ាឡេស៊ី សិង្ហបុរី ប្រេស៊ីល និងកម្ពុជា ក្នុង​ចំណោម​ប្រទេស​ដទៃ​ទៀត។
សម្រាប់អ្នកលេង Mobile Legends នៅកម្ពុជាដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍ចង់ចូលរួមក្នុង​ព្រឹត្តិការណ៍​ប្រកួត MPL Cambodia ឆ្នាំ ២០២២ ក្រុមហ៊ុន Smart Axiata ផ្តល់ជូនទិន្នន័យអិុនធឺណិតគ្មានដែនកំណត់ ដើម្បីអនុញ្ញាតឱ្យអ្នកចូលរួមលេងហ្គេមតាមដែលពួកគេចង់បាន។​ ពួកគេអាចទាញយកអត្ថប្រយោជន៍ពី     ការផ្តល់​ជូន​នេះតាមរយៈការជាវសេវាកម្ម Mobile Legends Unlimited របស់ក្រុមហ៊ុន Smart ដោយ​ចំណាយ​ត្រឹមតែ ២០ សេនក្នុងមួយសប្តាហ៍ ឬ ៧០សេនក្នុងមួយខែ។ ដូចគ្នានេះផងដែរ ប្រសិន​បើ​ពួក​គេ​ចង់​ធ្វើ​ការទិញមុខទំនិញក្នុងកម្មវិធីហ្គេមពួកគេអាចទទួលបានការបញ្ចុះតម្លៃ ៣៥ ភាគរយ លើកម្មវិធី Razer Gold តាមរយៈគេហទំព័រ Razer Gold នៅពេលដែលពួកគេទិញរូបិយប័ណ្ណដោយប្រើសមតុល្យទឹកប្រាក់ Smart របស់ពួកគេ។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម សូមតាមដានទំព័រហ្វេសប៊ុករបស់ក្រុមហ៊ុន Smart Axiata តាមរយៈ www.facebook.com/lengbysmart​ ឬចូលទៅកាន់គេហទំព័រ www.smart.com.kh

SeeYouSoon has won the top prize of 15,000 USD and earned the chance to compete on the international stage, in Cambodia’s first Mobile Legends: Bang Bang Professional League tournament which was created as a result of a partnership between Smart Axiata and Montoon, the creator of Mobile Legends.
Cambodia’s inaugural fully fledged eSports tournament, which kicked off in July, drew to a close on October 3rd. Six hundred teams took part in the qualification rounds where they competed for the top eight spots. For four weeks, the top eight teams competed for points with the top six competing in playoffs and the Grand Final.
SeeYouSoon won the tournament having earned 3-2 over DG Quantum at the end of the season.
“It was awesome to compete in MPL! The competition was fierce but we triumphed as a team and we’re excited for the chance to face off with other great players from around the world.  We will do our best to win and make Cambodia proud when we compete at the Mobile Legends M3 World Championship later this year,” said Sam Sophanny, MPL winning team captain/representative SeeYouSoon.
SeeYouSoon will compete against other international MPL champions from countries such as Brazil, Malaysia, Indonesia, Philippines, and Singapore at the Mobile Legends M3 World Championship which takes place in December. SeeYouSoon was also crowned as the champion of Smart Kingdom of Legends 2020.
“Cambodia’s first official eSports league, a result of our partnership with Montoon, has been a resounding success that has attracted the interest of legions of Cambodian eSports fans. We are delighted to have been able to bring such a major eSports league to Cambodia for the first time for the benefit of fans and subscribers,” said Smart Axiata CEO Thomas Hundt.
The MPL season, which will return in 2022, attracted millions of online views across different social media platforms. The grand final of the tournament garnered over 1.3 million views.
“We are delighted to be able to help put a Cambodian eSports team on the international stage. We, at Smart, are confident that SeeYouSoon will do well and will make Cambodia proud at the Mobile Legends M3 World Championship,” Thomas added.
Moonton Games, the developer of Mobile Legends: Bang Bang (MLBB) announced that the third edition of its world championship, the Mobile Legends M3 World Championship will take place in Singapore in December.
The tournament will feature 16 teams from around the globe competing for a share of the 800,000 USD prize pool and the title of world champion. Teams that are expected to compete in the Mobile Legends M3 World Championship have qualified by participating in Mobile Legends Professional Leagues (MPL) in Indonesia, the Philippines, Malaysia, Singapore, Brazil, and Cambodia among other countries.
For Mobile Legends players in Cambodia who are interested in participating in the 2022 Cambodian MPL, Smart Axiata is offering unlimited data to enable entrants to play the game as much as they want. They can take advantage of this offer by subscribing to Smart’s Mobile Legends Unlimited service for only 20 cents per week or 70 cents per month. Also, if they want to make in-game purchases, they can get 35% off on Razer Gold via the Razer Gold website when they purchase the currency with their Smart main balance.
For more information, follow the Smart Axiata Facebook page at www.facebook.com/lengbysmart or visit www.smart.com.kh.