ភ្នំពេញថ្ងៃទី 22 ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ 201​​6: ក្រុមហ៊ុន Smart Axiata ​បានធ្វើការសហការជាមួយក្រុមហ៊ុន Leagoo Cambodia​ ដើម្បីបើកសម្ភោធន៍ នូវទូរស័ព្ទស្មាតហ្វូន 4G ម៉ូដែលថ្មី LEAGOO T1 នៅស្នាក់ការធំរបស់ក្រុមហ៊ុន Smart Axiata។​ Smart Axiata ​គឺជា​ក្រុមហ៊ុន​ទូរគមនាគមន៍​ចល័តឈានមុខគេ​នៅ​ប្រទេស​កម្ពុជា បច្ចុប្បន្ន​កំពុងបម្រើ​អតិថិជន​ជាង 8 លាន​នាក់​ ស្ថិត​នៅ​ក្រោម​ស្លាក​សញ្ញា Smart។ ​ក្រុម​ហ៊ុន​ LEAGOO ជាក្រុមហ៊ុនផលិតទូរស័ព្ទស្មាតហ្វូនលំដាប់អន្តរជាតិ ដែលកំពុងចរាចរណ៍លក់ស្មាតហ្វូនរបស់ខ្លួននៅជាង 40 ប្រទេសជុំវិញពិភពលោក។
LEAGOO T1 ជាទូរស័ព្ទស្មាតហ្វូនម៉ូដែលថ្មីដែលបានបំពាក់នូវបច្ចេកវិទ្យាថ្មីៗជាច្រើនដូច ភា្ជប់ជាមួយប្រព័ន្ធ 4G LTE បច្ចេកវិទ្យាស្កែនក្រយ៉ៅម្រាមដៃ ហើយតួខ្លួនរបស់ LEAGOO T1 ត្រូវបានស្រោបដោយលោហៈធាតុដ៏ប្រណិត មានរាងស្តើងស្រស់ស្អាត ព្រមជាមួយនឹងតំលៃទាបសមរម្យបំផុត ហើយក៏ជាផលិតផលមួយដែលមានគុណ​ភាពខ្ពស់ មានលក្ខណៈពិសេសជាច្រើន បើធៀបទៅនឹងស្មាតហ្វូនដ៏ទៃទៀត។​ Leagoo T1 បានភ្ជាប់មកជាមួយនឹងអង្គចងចាំខាងក្នុងម៉ាស៊ីនស្រាប់ 16GB, RAM 2GB, អេក្រង់ទំហំ 5 អ៊ីង ប្រភេទ IPS LCD Touchscreen ដែលមានកំរិតច្បាស់ 720 x 1280 pixel, ល្បឿន CPU 1.3 Quad Core GHz និងកាមេរ៉ាក្រោយទំហំ 13MP,​ កាមេរ៉ាមុខទំហំ 8MP ដោយមាន LED flash មុខក្រោយ ហើយវាត្រូវបានភ្ជាប់មកជាមួយប្រព័ន្ធប្រតិបត្តិការ Android 6.0 Marshmallow។
លោក សារ៉ាត់ រ៉ៃយ៉ា ដែលជាប្រធានគ្រប់គ្រង់ផ្នែកលក់ និងទីផ្សារ របស់ក្រុមហ៊ុនមួយនេះបានអោយដឹងថា ស្មាតហ្វូនមួយនេះគឺពិតជាមានលក្ខណៈពិសេសជាច្រើនគួរអោយចាប់អារម្មណ៍ជាទីបំផុតដែលជាគុណសម្បត្តិមួយដ៏ពិសេសសម្រាប់អ្នកប្រើប្រាស់ដែលចូលចិត្តបច្ចេកវិទ្យាថ្មីដូចជា៖
មុខងារស្កែនក្រយ៉ៅម្រាមដៃ ដែលអនុញ្ញាតអោយយើងប្រើប្រាស់ក្រយ៉ៅម្រាមដៃដើម្បី ដោះសោរ ចាក់សោរលើកម្មវិធីផ្សេងៗ ចាក់សោរលើឯកសារសំខាន់ ថតរូប លើកទូរស័ព្ទដៃ និងផ្លាស់ប្តួរបទចម្រៀងជាដើម។
មុខងារ Multi Window ដែលអាចអោយយើងធ្វើការចែកផ្ទៃអេក្រង់ជាពីរ សម្រាប់ដំណើរការកម្មវិធីពីរ ហើយលេងកំសាន្តក្នុងពេលតែមួយ។
មុខងារ Multi ID (Dual Tag) អនុញ្ញាតអោយយើងដំណើរការ App មួយជាមួយនឹង Account ពីរនៅក្នុងពេលតែមួយព្រមគ្នា ដែលងាយស្រួស មិនចាំបាច់ Logout និង Login ទៅកាន់ Account ផ្សេងទៀត ដូចដែលយើងមាន Account Facebook ពីរជាដើម។
កំនែប្រែថ្មីនូវមុខងារកាមេរ៉ាក្រោយជាមួយនឹងកំរិត aperture f / 2.2 ជាមួយកញ្ចក់ Len 5 ស្រទាប់ ព្រមជាមួយ LED flash ចំនួនពីរដែលអាចជំនួយដល់ការថតរូបបានកាន់តែច្បាស់។
SMART Screen Flash សម្រាប់ជំនួយដល់ការថតរូប selfies នៅកន្លែងដែលងងឹត ឬមានពន្លឺទាប។
លោក David Tan នាយកគ្រប់គ្រងនៃ LEAGOO ប្រចាំនៅកម្ពុជាបានថ្លែងថា: «យើងមានមោទនភាពក្នុងការសហការជាមួយក្រុមហ៊ុន Smart ដើម្បីនាំយក LEAGOO T1 ស៊េរីខ្ពស់ មានលក្ខណៈពិសេសច្រើនស្របជាមួយតម្លៃសមរម្យ»។ “ជាមួយនឹងម៉ូដែលថ្មីនេះយើងសង្ឃឹមថាយើងនឹងអាចផ្តល់ជូននូវជម្រើសប្រសើរជាងមុនសម្រាប់អតិថិជនកម្ពុជា ដែលចង់បានឩបករណ៍បច្ចេកវិទ្យាទំនើប និងគុណភាពខ្ពស់។
នាយកប្រតិបត្តិរបស់ក្រុមហ៊ុន Smart លោកថូម៉ាសហ៊ុនបាននិយាយថា " ក្រុមហ៊ុន Smart បាននាំយកស្មាតហ្វូន LEAGOO កាលពីពេលកន្លងទៅហើយត្រូវបានគាំទ្រយ៉ាងច្រើនពីអតិថិជន។ LEAGOO លក់ក្នុងតម្លៃល្អឥតខ្ចោះនៅលើទីផ្សារតែបានបំពាក់នូវបច្ចេកវិទ្យា 4G LTE ។ យើងមានការរីករាយណាស់ដែលអាចណែនាំឧបករណ៍ចុងក្រោយបំផុតរបស់ LEAGOO ថ្ងៃនេះដែលជា LEAGOO T1មកកាន់ទីផ្សារកម្ពុជា ។ ស្មាតហ្វូនរបស់ផលិតផល LEAGOO​ មានលក្ខណៈពិសេសអស្ចារ្យ និងប្រើប្រាស់បានយូរដោយស្រោបដោយលោហធាតុដ៏ល្អប្រណិត ក៏ដូចប្រព័ន្ធ 4G LTE ក្នុងតម្លៃមួយដែលអ្នកមិនចាំបាច់គិត​ ហើយវាសក្តិសមឥតខ្ចោះជាមួយបណ្តាញ 4G ដែលមាន ទូទាំងប្រទេសនិងមានល្បឿនលឿនបំផុតរបស់ក្រុមហ៊ុន Smart»
ជាមួយនឹងលក្ខណៈពិសេសទាំងអស់ដែល LEAGOO T1 ផ្តល់ជូន, រាល់ការទិញ LEAGOO T1 នៅក្រុមហ៊ុន Smart អតិថិជននឹងទទួលបានការប្រើប្រាស់គម្រោង Power+ រយៈពេល16 សប្តាហ៍និងលេខពិសេសមួយ។ គម្រោងPower+ប្រចាំសប្តាហ៍របស់ក្រុមហ៊ុន Smart ផ្តល់ឱ្យអតិថិជនទាំងអស់នូវអ្វីដែលគាត់ត្រូវការ- ទិន្នន័យ1000MB , 250 នាទីក្នុងការហៅចេញក្នុងប្រព័ន្ធ ការផ្ញើសារជាអក្សរគ្មានដែនកំណត់និងការប្រើប្រាស់បណ្តាញសង្គមគ្មានដែនកំនត់។

Phnom Penh 22nd September 2016: Smart Axiata in cooperation with LEAGOO Cambodia are proud to jointly announce the launch of LEAGOO’s latest 4G Smartphone, the LEAGOO T1 at the headquarters of Smart Axiata. LEAGOO is a key international smart device brand with presence in over 40 countries worldwide while Smart Axiata is a leading mobile telecommunications company in Cambodia, currently serving over 8 million subscribers under the ‘Smart’ brand.
The new LEAGOO T1 is a 4G LTE Smartphone and it is set to redefine Smartphone excellence with fingerprint technology, Super Slim Metallic Unibody crafted with aviation aluminum, 2.5D magnesium material metallic glass, while keeping the device’s price very affordable.  LEAGOO plans to offer the best hardware and features compared to other competitor devices. The​ LEAGOO T1 is equipped with a 5 inch HD touchscreen, Super IPS LCD with Miravision, 13MP Rear Camera and 8 MP Front Camera with LED Flash. Leagoo T1 is powered via a 1.3 GHz Quad Core Processor with 16GB Internal Memory and 2GB of RAM. It comes with Android 6.0 Marshmallow.
Mr. Sarath Raiya, the company’s Sales and Marketing manager said” Leagoo T1 is one of the most advanced Smart phone designed with important and unique key features that will surely impress technology savvy consumers”. This includes:
●Ultra-fast fingerprint scanner with 0.19s reaction time. This allows users to scan their fingerprint not only to quickly unlock the phone but also for App lock, folder lock, camera shutter, page flip, answer calls and control music.
●Multi window function which splits the screen into 2 separate screens if users wish to run two apps at the same time which will also improve productivity.
●Functional Multi ID (Dual Tag) which allows customers to access the same app with two accounts at the same time.
●Improved Camera functions including f/2.2 aperture rear camera with 5 element lens and smart two tone LED flash for sharper images.
●Smart Screen Flash for the clearer front selfies even in dark environments
“Today we are proud to collaborate with Smart to bring into Cambodian market, the LEAGOO T1 which will serve consumers with a high spec, high feature handphone model at an affordable price” said David Tan, the Managing Director of LEAGOO Cambodia. “With this new device, we hope to offer better choices for Cambodian customers who are hungry for the best in technology and quality.
Chief Executive Officer of Smart Axiata, Mr. Thomas Hundt, said “Smart introduced LEAGOO smartphones to Cambodia a few months back and the consumer feedback and take up is truly fantastic. No big surprise to us as LEAGOO stands for excellent value for money, for the most affordable 4G LTE devices in the market. We are glad being able to introduce LEAGOO’s latest device today, the LEAGOO T1. LEAGOO’s flagship product, fantastic specs, sleek and durable metalic unibody, of course 4G LTE, again at a price you can’t think twice. A perfect fit to Smart’s nationwide, super-fast, super-wide 4G network”
With all the features that LEAGOO T1  has to offer, the deal gets even better with Power+ plan for 16 weeks and Smart Broze number.  Smart’s weekly Power+ plan gives subscribers all they need- 1000MB of data, 250-minute on-net calls, unlimited SMS and social media packs.