រាជធានីភ្នំពេញ៖ កាលពីថ្ងៃទី ៩ ខែមីនា ឆ្នាំ ២០១៧ នៅទីស្នាក់ការធំរបស់ក្រុមហ៊ុន Smart ដែលជាក្រុមហ៊ុនទូរគមនាគមន៍ធំឈានមុខគេនៅកម្ពុជា បានធ្វើសន្និសីទកាសែតមួយ ដើម្បីផ្សព្វផ្សាយពីព្រឹត្តិការណ៍ប្រគំតន្រ្តីយក្សរបស់ក្រុមហ៊ុនស្មាតក្រោមកិច្ចសហការជាមួយស្ថានីយ៍ទូរទស្សន៍អាស៊ីអាគ្នេយ៍ និងក្រុមហ៊ុន IMS និងការអញ្ជើញចូលរួមសម្តែងពីសំណាក់តារាចម្រៀង និងតារាសម្តែងដ៏ល្បីល្បាញរបស់កូរ៉េខាងត្បូងគឺលោក រ៉េន (លី យ៉ុងជេ) ។
នៅក្នុងការប្រគុំតន្ត្រី Smart Mega Concert ក៏នឹងមានការចូលរួមពីសំណាក់តារាចម្រៀងខ្មែរល្បីៗដែលនឹងញាំងឆាកតន្រ្តីអោយកាន់តែអស្ចារ្យផងដែរ។
ក្នុងសន្និសីទនេះមានអញ្ជើញចូលរួមពីលោកអគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន Smart លោកអគ្គនាយកស្ថានីយ៍ទូរទស្សន៍អាស៊ីអាគ្នេយ៍ លោកអគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន IMS អ្នកតំណាងដៃគូ អតិថិជិនស្មាត និងអ្នកសារព័ត៌មានក្នុងស្រុកជាច្រើន ក្នុងគោលបំណលផ្សព្វផ្សាយព្រឹត្តិការណ៍ប្រគំតន្រ្តីយក្សរបស់ក្រុមហ៊ុន Smart ដែលនឹងប្រព្រឹត្តធ្វើឡើងនៅថ្ងៃទី ៣០ ខែមីនា នៅមុខសាលមហោស្រពកោះពេជ្រ និងកម្មវិធីទទួលស្វាគមន៍តារាចម្រៀង និងតារាសម្តែងដ៏ល្បីល្បាញរបស់កូរ៉េខាងត្បូងលោក រ៉េន ដែលអញ្ជើញនឹងមកដល់ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នៅព្រឹកថ្ងៃទីថ្ងៃ ៣០ ខែមីនា ខាងមុខនេះ។
ក្នុងឱកាសពិសេសនេះ លោក Thomas Hundt នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន Smart មានអារម្មណ៍រំភើបជាខ្លាំងហើយលោកជឿជាក់ថាវានឹងជាការប្រគុំតន្រ្តីដ៏ធំមួយទៀតនៅកម្ពុជា។ ក្នុងកិច្ចសហការជាមួយទូរទស្សន៍អាស៊ីអាគ្នេយ៏និង IMS លោកបានមានប្រសាសន៍ថា Smart ពិតជារីករាយក្នុងការ នាំយកមកនូវ តារាចម្រៀងកូរ៉េដ៏ល្បីរូបនេះ បន្ទាប់ពីនាំមកនូវការប្រគុំតន្រ្តីអន្តរជាតិ២ ដ៏ជោគជ័យ រួចមកហើយ។
លោក ពាង ម៉ាន់ អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន IMS ដែលទទួលបន្ទុកក្នុងការរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍នេះ និងទំនាក់ទំនងផ្នែកប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយ បានមានប្រសាសន៍ថា ក្រុមហ៊ុនរបស់លោកមានកិត្តិយសណាស់ដែលបានចូលរួមសហការជាមួយស្ថានីយ៍ទូរទស្សន៍អាស៊ីអាគ្នេយ៍ក្នុងការរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍ប្រគំតន្រ្តីយក្សរបស់ក្រុមហ៊ុន Smart ជាពិសេសជួយសម្របសម្រួលទំនាក់ទំនងប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយតាមទូរទស្សន៍ វិទ្យុ កាសែត និងគេហទំព័រសារព័ត៌មានល្បីៗក្នុងស្រុក។
លោកអគ្គនាយកស្ថានីយ៍ទូរទស្សន៍អាស៊ីអាគ្នេយ៍ បានមានប្រសាសន៍ថា លោក ស្ថានីយ៍ទូរទស្សន៍អាស៊ីអាគ្នេយ៍ មានកិត្តិយសណាស់ដែលបានចូលរួមសហការជាមួយក្រុមហ៊ុន IMS ដែលជាទីភ្នាក់ងារផ្សព្វផ្សាយពាណិជ្ជកម្មដ៏ធំមួយក្នុងស្រុក ក្នុងការរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍ប្រគំតន្រ្តីយក្សរបស់ក្រុមហ៊ុនSmart ហើយនិងទទួលបន្ទុកក្នុងការផ្សាយបន្តផ្ទាល់នូវព្រឹត្តិការណ៍ប្រគំតន្រ្តីយក្សរបស់ក្រុមហ៊ុន Smart ដែលនឹងអញ្ជើញចូលរួមសម្តែងពីសំណាក់តារាចម្រៀង និងតារាសម្តែងដ៏ល្បីល្បាញរបស់កូរ៉េខាងត្បូង លោក រ៉េន។
Smart បន្តជាអ្នកផ្តល់នូវបទពិសោធន៍តន្រី្តដ៏ធំមួយនៅកម្ពុជា ក៏ដូចជាអ្នកចូលរួមចំណែកក្នុងការគាំទ្រតន្រ្តីនៅក្នុងប្រទេសផងដែរ។ Smart បានបង្កើតយុទ្ធនាការជាមួយតារាចម្រៀងដែលផលិតតន្រ្តីដោយខ្លួនឯង ដើម្បីលើកកម្ពស់តន្រ្តីនៅកម្ពុជា។ Smart ក៏បានដាក់កម្មវិធីតន្រ្តីរបស់ខ្លួន Smart Music អោយប្រើប្រាស់ដោយឥតគិតលុយដើម្បីអោយប្រជាជនខ្មែរ អាច ស្តាប់តន្រ្តីរបស់តារាដែលខ្លួនពេញចិត្ត។
អតិថិជនរបស់ Smart ទាំងអស់អាចទទួលសំបុត្រចូលទស្សនាតន្រ្តីរបស់ Rain បានដោយឥតគិតលុយដោយគ្រាន់តែមានកម្មវិធី Smart Music នៅក្នុងទូរសព័្ទដៃ។ដោយឡែកអតិថិជនរបស់ Power+2 និង Power+8 អាចទទួលបានសំបុត្រ Premium ដោយឥតគិតលុយដោយគ្រាន់តែមានកម្មវិធី Smart Music ក្នុងទូរស័ព្ទដៃផងដែរ។ អតិថិជនទាំងអស់អាចទៅយកសំបុត្រដោយគិតលុយចាប់ពីថ្ងៃទី១០ ខែមីនា នៅ
• Smart Shop Monivong
• Smart Shop Nehru
• Smart Shop Koh Pich
• Smart Shop Takhmao
• Smart Shop Phnom Penh Center
• Smart Shop TK Avenue
• Smart Shop Aeon Mall
• Smart Shop Steung Meanchey
ដូច្នេះ សូមកុំភ្លេចចូលរួមឲ្យបានច្រើនកុះករក្នុងកម្មវិធីទទួលស្វាគមន៍តារាចម្រៀង និងតារាសម្តែងដ៏ល្បីល្បាញរបស់កូរ៉េខាងត្បូង លោក រ៉េន និងកម្មវិធីប្រគំតន្រ្តីយក្សរបស់ក្រុមហ៊ុន Smart នៅថ្ងៃទី ៣០ ខែ មីនា នៅមុខសាលមហោស្រពកោះពេជ្រ។ សូមរួសរាន់ទៅយកសំបុត្រពីថ្ងៃស្អែក ព្រោះចំនួនសំបុត្រមានកំណត់។ប្រសិនបើលោកអ្នកមិនទាន់មានកម្មវិធី Smart Music លោកអ្នកអាចដោនឡួតពី Google Play or Apple App Store (‘Smart Music KH’) ឥឡូវនេះ លោកអ្នកក៏នឹងអាចស្តាប់បទចម្រៀងរបស់ Rain ផងដែរ។

K-Pop Superstar Rain to stage Smart Mega Concert in Cambodia
Phnom Penh, Cambodia: On 9th March 2017, Smart Axiata Co., Ltd. (Smart), Cambodia’s leading mobile telecommunication operator, held a press conference at its headquarter to announce the next Smart Mega Concert in collaboration with South East Asia Radio & Television (SEATV) and International Media Services and Consulting Group (IMS). This Smart Mega Concert which has been highly awaited by many music fans in Cambodia will be graced by South Korean famous singer, songwriter, actor and music producer Jung Ji-hoon, or better known by his stage name: Rain!
A line up of the most popular Khmer Original Artists will join Rain on stage that night to make it another unforgettable Smart Mega Concert for Cambodia’s music lovers.
CEOs of Smart, SEATV and IMS, partner representatives, selected Smart subscribers and local media attended the press event of this Smart Mega Concert, which has been scheduled to be on 30th March in front of Koh Pich Theater. There will also be a Meet & Greet event in the morning of the same day at a venue to be announced later.
Mr. Thomas Hundt, CEO of Smart, was upbeat about this forthcoming concert and believed it will be a big hit in Cambodia: “We are thrilled to provide Cambodians the opportunity to be part of another Smart International Mega Concert, this time with a phenomenal K-Pop Star: Rain. This concert in partnership with SEATV and IMS follows two successful world-class performances and many other concerts that Smart has brought to thousands of music fans, which were also designed to entertain and inspire the local community.”
Mr. Peang Mann, CEO of IMS, one of the co-organizers who will be in charge of coordinating the press media, said that he was honored to cooperate with both partners to co-organize the Smart Mega Concert, particularly in facilitating all the media: TV and radio stations, local newspapers and local well-known news websites.
Mr. XXX, CEO of SEATV, said: “I am very honored and privileged to work together with IMS, a big local advertising agency in Cambodia and Smart, Cambodia’s leading telco, to co-organize the Smart Mega Concert. SEATV will broadcast this concert live from Koh Pich on 30th March!”
Smart continues to be an eminent provider of music entertainment in Cambodia while at the same time making a positive change to the national music landscape. Smart has been very active in the area of promoting local artists and have carried out various campaigns in support of original Khmer music. Smart’s latest move in promoting music, genuine music, is to make Smart Music available for free for all Smart subscribers, giving free and unlimited access to more than a million songs by Cambodian and international artists. We think that this is just fantastic for the people across the country to listen to their favorite songs and discover new vibes.
Similar to previous concerts by Smart, the Smart Mega Concert on 30th March staging Rain will be free for all Smart subscribers, the only requirement is to have Smart Music app installed.
Smart Power+ 2 and Power+ 8 subscribers are eligible to receive Premium Passes for free, again the only requirement is to have Smart Music app installed.
The free Smart Mega Concert access passes will be up for grabs from tomorrow, 10th March at:
- Smart Shop Monivong
- Smart Shop Nehru
- Smart Shop Koh Pich
- Smart Shop Takhmao
- Smart Shop Phnom Penh Center
- Smart Shop TK Avenue
- Smart Shop Aeon Mall
- Smart Shop Steung Meanchey
Grab your free passes from tomorrow! Don’t wait too long, venue size is certainly limited. Don’t have Smart Music app installed yet? Download from Google Play or Apple App Store (‘Smart Music KH’) now! You will find Rain’s top hits in Smart Music too.